Skelbiamos konsultacijos dėl tobulinamo Meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijų įstatymo

Data

2020 04 03

Įvertinimas
1
pexels-photo-3959012.jpeg

Kultūros ministerija parengė ir teikia konsultacijoms su visuomene Meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijų statuso įstatymo pakeitimo projektą. Kartu teikiami ir susijusių teisės aktų – Sveikatos draudimo įstatymo ir Valstybinio socialinio draudimo įstatymo – pakeitimų projektai. Pastabas ir pasiūlymus dėl jų kviečiame teikti iki 2020 m. balandžio 24 dienos.

Įstatymų projektais siekiama supaprastinti meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijos statuso suteikimo procedūrą, įtvirtinti galimybes gauti meno kūrėjo statusą ir pretenduoti į galiojančias meno kūrėjams suteikiamas papildomas socialines garantijas Lietuvos Respublikoje teisėtai nuolat gyvenančiam Europos Sąjungos valstybės ar trečiosios šalies piliečiui (meno kūrėjui). Pataisos taip pat skirtos suvienodinti meno kūrėjo statuso suteikimo sąlygas, išsamiau reglamentuoti meno kūrėjo statuso ir meno kūrėjų organizacijos statuso gavimo ir netekimo pagrindus ir tvarką bei užtikrinti meno kūrėjų veiklos stebėseną.

Įstatymų pakeitimų projektai parengti vadovaujantis Kultūros ministerijos Centralizuoto vidaus audito skyriaus rekomendacijomis, taip pat dėl numatomo naujo strateginio valdymo modelio, kuriuo bus keičiama strateginio planavimo dokumentų apibrėžtis ir imtis, atsiradusios būtinybės Meno kūrėjų socialinės apsaugos programos nuostatus perkelti į kultūros ministro nustatytą ir su socialinės apsaugos ir darbo ministru bei sveikatos apsaugos ministru suderintą tvarką.

Daugiau informacijos rasite: čia