Skaitymo iššūkį įveikę žmonės per vasarą perskaitė daugiau kaip 74 tūkst. knygų

Data

2019 10 01

Įvertinimas
2
1818271.jpg

Lietuvos apskričių viešosios bibliotekos ketvirtus metus vykdo akciją „Vasara su knyga“. Šiemet joje dalyvavo daugiau kaip 16 tūkst. žmonių, kurie iš viso perskaitė per 74 tūkst. knygų.

Palyginti su pernai, šiemet akcijoje dalyvavo beveik du kartus daugiau žmonių, o perskaitytų knygų skaičius išaugo beveik trigubai – nuo 26530 iki 74105. Skaitymo iššūkį įveikė 10339 akcijos dalyvių (2018 metais jų buvo 4568). Į akciją įsitraukė ir 976-ios savivaldybių viešosios bibliotekos.

Priimti skaitymo iššūkį kvietė penkios apskričių bibliotekos: Kauno apskrities viešoji biblioteka, Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka ir Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka. Akcijos vykdytojai siūlė perskaityti penkias knygas nurodytomis temomis: lietuvių autoriaus knygą, knygą apie keliones, bibliotekininko rekomenduotą knygą, knygą geltonu viršeliu ir knygą, prasidedančią tokia pat pavadinimo raide kaip ir skaitytojo vardas. Daugiausia perskaityta bibliotekininko rekomenduotų ir lietuvių autorių knygų (atitinkamai 17611 ir 15836). Aktyviausiai akcijoje „Vasara su knyga“ dalyvavo Kauno apskrities gyventojai, o aktyviausiomis skaitymo iššūkio bibliotekomis tapo Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka.

Šiemet prie akcijos prisijungė ir Tenerifėje bei Kipre gyvenantys lietuviai.

Akcija „Vasara su knyga“ vyko nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. Tokiomis iniciatyvomis viešosios bibliotekos populiarina skaitymą, skatindamos šalies gyventojus atrasti skaitymo malonumą ir vasaros laisvalaikį leisti su knygomis.

Ši akcija – tai viena iš Kultūros ministerijos remiamos Skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos įgyvendinimo priemonių.

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotrauka