Siekiama stiprinti kultūrinius ryšius su Indija

Data

2019 08 19

Įvertinimas
0
68827208_688454991671022_3886527957828632576_n.jpg

Lietuvoje su delegacija viešint Indijos viceprezidentui Venkaiah Naidu buvo pasirašyti trys susitarimai dėl glaudesnio bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Indijos. Kultūrinius ryšius planuojama suintensyvinti per Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Indijos Respublikos kultūros ministerijos pasirašytą Kultūrinių mainų programą.

Ji apima keitimąsi informacija kultūros ir meno, leidybos, žiniasklaidos, literatūros, kultūrinės edukacijos srityse, skatina  abipusį kultūros ir meno institucijų, įstaigų ir organizacijų atstovų dalyvavimą viena kitos valstybėse vykstančiuose kultūros ir meno renginiuose,  bendradarbiavimą apsaugant, išsaugant ir skleidžiant kultūros paveldą. Taip pat archyvų ir archyvų ekspertų, bibliotekų, muziejų, meno galerijų ir muziejininkų bendradarbiavimą, iniciatyvas, skirtas išsaugoti nematerialųjį kultūros paveldą ir istorinę atmintį, įamžinti abiems valstybėms reikšmingas asmenybes.

Lietuvos Prezidentas pabrėžė siekį Lietuvą ir Indiją siejančius istorinius kultūrinius ryšius paversti glaudesniu dvišaliu bendradarbiavimu ir pakvietė Lietuvoje įkurti Indijos kultūros centrą, kuris prisidėtų prie mūsų šalies gyventojų supažindinimo su turtinga Indijos kultūra ir tradicijomis.

Indijos viceprezidento V. Naidu vizitas Lietuvoje sutampa su dviem įsimintinomis istorinėmis datomis – Baltijos kelio, įkvėpto Mahatmos Gandhi laisvės ir nepriklausomybės filosofijos, 30-mečiu ir 150-uoju M. Gandhi gimimo jubiliejumi.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Indijos Respublikos kultūros ministerijos Kultūrinių mainų programos tekstas anglų kalba.

 

Nuotraukos šaltinis: čia