Sausio 13-osios šviesa pagerbiame Laisvės gynėjų auką

Data

2016 01 13

Įvertinimas
1
Antakalnio kapines 2016 ELTA.jpg

Lietuva mini didvyriškų Laisvės gynimo dienų 25-erių metų sukaktį. Sausio 13–ąją pagerbiame žuvusiuosius tragiškąją naktį, bet kartu prisimename ir tautos vienybės svarbą, visoje Lietuvoje uždegdami vilties ir atminimo žvakeles valstybės institucijų, mokyklų languose dalyvaujant akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

Kultūros ministro Šarūno Biručio teigimu, tai, kad šiandien galime būti kartu reiškia, kad mūsų  aukos, mūsų kančios, mūsų vienybė sugulė į tvirčiausią ir esmingiausią tautos vienybės klodą. Ant jo šiandien auga naujos kartos, kurios puikiai supranta laisvės kainą, kad laisvė yra pasiekiama ją iškovojant.

"Per ilgus metus mes supratome, kad okupacija yra tautos grandinė, tačiau prieš 25 metus, Sausio 13 –oji buvo pažymėta liūdesio antspaudo, bet tuo pačiu ji pina ir bendrystės giją. Bendrystės, kurią mes privalome išsaugoti savo vaikams ir anūkams, kad niekada jie nepatirtų kovojančių už savo laisvę artimųjų netekties skausmo. Mūsų istorija, mūsų patirtys, mūsų gyvoji kultūra yra pagrindas, ant kurio šiandien statome valstybę, kurios piliečiai supranta pagarbos žmogui, tiesos svarbą", - sako Šarūnas Birutis.  

Sausio 13 d., trečiadienį, kultūros ministras dalyvaus Laisvės gynėjų dienos renginiuose. Primename jų programą:

9.00 val.

Gėlių padėjimas prie Kovo 11-ajai skirto paminklo „Žinia“ Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje

10.00 val.

Iškilmingas Laisvės gynėjų dienos minėjimas, skirtas Lietuvos Laisvės gynimo 25-mečiui, Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11-osios Akto salėje*

12.00 val.

Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje

12.15–12.45 val.

Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos iškilmingas paradas ir renginio dalyvių eitynės nuo Nepriklausomybės aikštės iki Katedros aikštės Vilniuje

12.30–14.30 val.

Atvirų durų valandos Lietuvos Respublikos Seimo Parlamento ir Vitražo galerijose bei Sausio 13-osios memoriale

Veiks parodos, vaikų piešinių dirbtuvėlės (tema „Laisva Lietuva“), bus rodoma vaizdo medžiaga, meninės kompozicijos

(Programa skelbiama interneto svetainėje http://sausio13.lrs.lt/)

13.30 val.

Sausio 13-osios aukų pagerbimas Antakalnio kapinėse

15.00 val.

Lietuvos Respublikos Seimo vadovybės ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės narių susitikimas su žuvusiųjų artimaisiais ir nukentėjusiaisiais nuo sovietų agresijos 1991 metais Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salėje* (dalyvauja asmenys, gavę kvietimus į 2016 metų Laisvės gynėjų dienos minėjimą)

17.30 val.

Šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje.

D. Labučio (ELTA) nuotraukos