Romoje Europos šalių poetai pristatė savo kūrybą

Data

2022 04 01

Įvertinimas
0
Poesia 2web_10.jpg

Pasaulinės poezijos dienos proga Europos šalių kultūros institutai, bendradarbiaudami su Italijos rašytojų asociacija, Romoje organizavo ir pristatė poezijos vakarą su Europos šalių poetais. Renginys šiemet organizuotas solidarizuojantis su Ukraina.

Susitikime, kurį moderavo italų žurnalistas ir profesorius Marco Dotti, dalyvavo poezijos atstovai iš trylikos Europos šalių: Austrijos, Bulgarijos, Čekijos, Italijos, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos, Ispanijos, Šveicarijos, Vengrijos ir Lietuvos. Renginyje Europos poetai skaitė savo kūrinius originalo kalba, kurią ekrane lydėjo vertimas į italų kalbą. Lietuvai susitikime atstovavo Lietuvos rašytojų sąjungos narė, poetė, žurnalistė Indrė Valantinaitė.

Ji debiutavo 2006 m. eilėraščių rinkiniu „Žuvim ir lelijom“. Baigė kultūros vadybos studijas, dirbo spaudos ir kultūros žurnaliste. Poetė žinoma ir muzikiniame pasaulyje: nugalėjo keliuose muzikiniuose konkursuose, dainavo roko operose „Saulės žemė“, „Ugnies medžioklė su varovais“. I. Valantinaitė yra puiki skaitovė, dažna įvairių literatūrinių festivalių dalyvė. Keturių poezijos rinkinių autorės tekstai apdovanoti literatūrinėmis premijomis, versti į 13 kalbų. 

I. Valantinaitės eilėraščiai artimi poetiniam minimalizmui – trumpos frazės, subtilus skambesys, sugestyvūs įvaizdžiai. Pirmuosiuose rinkiniuose viena iš svarbiausių temų – ambivalentiškas moteriškumas. Jaunos moters dvasines įtampas simbolizuoja ir debiutinio rinkinio pavadinimas „Žuvim ir lelijom“, sujungiantis vandens gelmėse gyvenančių žuvų chtoniškumą bei sakralumo simboliu laikomų lelijų vaizdinį. Tokia yra ir I. Valantinaitės eilėraščių subjektė – jusliška, besimėgaujanti gyvenimo teikiamais malonumais, bet ir ironiška, potekstėse slepianti sunkiai išsakomą sakralumo ilgesį.