Pristatytas skaitmeninio džiazo sklaidos projekto 7-asis koncertas

Data

2022 12 06

Įvertinimas
0
Episode 7.jpg

Lapkričio 30 d. „Lithuanian Culture in SE, FI and DK” kanale „Youtube” įvyko septintos nuotolinių koncertų ciklo #coolsoundsLT dalies premjera.

Koncertas rengiamas toliau bendradarbiaujant su ukrainiečių džiazo scena, kaip solidarumo ženklas su Ukrainos tauta, šiuo metu kovojančia už savo teisę egzistuoti kaip nepriklausoma valstybė, ir už Europos saugumą ir ramybę.

Nuotoliame koncerte pristatytas būrys Lietuvos ir Ukrainos grupių bei atskirų atlikėjų. Tarp jų ir, ko gero, dviejų ryškiausių šiuo metu Lietuvos jaunųjų saksofonininkų Karolio Šarkaus ir Donato Petreikio suburtas tarptautinis kolektyvas „Collaborative Jazz Septet”, atgaivinantis džiazo aukso amžiaus muzikos dvasią. Taip pat originalus, eksperimentinis ir labai dvasingas bei estetiškas pianisto Dmitrijaus Golovanovo bei saksofonininko Jano Maksimovičiaus duetas su programa „Beyond”, peržengiančia tradicinio ir net laisvojo džiazo ribas. „Quark Effect“ – jaunų atlikėjų trio, kurie drąsiai ir sėkmingai įtvirtina laisvojo džiazo stilių elektroninės ir eksperimentinės muzikos scenoje. Jauna džiazo atlikėja Anastasija Šanina, neseniai pradėjusi profesionalų muzikinį kelią, šiuo metu gyvena ir kuria Vokietijoje. Koncertui aštrumo suteikė džiazo scenos fenomenas „Sheep Effect“, netelpantis į jokius rėmus ir atliekantis savo muziką saksofonu bei elektroninėmis priemonėmis. Nuotolinio koncerto puošmena – Ukrainos atlikėja Ganna, skleidžianti savo šalies kultūrą po Europą su liaudies muzikos motyvų įkvėptomis dainomis.

„Šis septintasis koncertas yra ypatingas: jame puikiai dera tiek džiazo tradicija, tiek akademinės improvizacijos elementai, laisvojo džiazo dvasia ir drąsa, šiuolaikiniai bei labai saviti elektronikos naudojimo būdai. Jis yra švelnus ir pikantiškas, žaismingas ir kartu gilus, pasižymi įvairove kaip ir visa Lietuvos džiazo scena šiuo metu”, – sako Lietuvos džiazo federacijos prezidentas Dmitrijus Golovanovas.

Projekto #coolsoundsLT tikslas – Šiaurės šalių auditorijai pristatyti jaunus ir talentingus Lietuvos muzikantus. Septintąjį vaizdo koncertą, kaip ir šešis ankstesnius, organizavo kultūros atašė Švedijoje, Suomijai ir Danijai Liana Ruokytė-Jonsson, bendradarbiaudama su Lietuvos džiazo federacija, įmone „Wide Wings”, dizaineriu Tomu Jasiuliu, Vlada Kalpokaite ir danų organizacija „Swinging Europe“. Prie nuotolinio koncerto įgyvendinimo prisidėjo ir „Žifestivalis“, Dovydas Žintikas, Andrius Laucevičius, Artūras Bieliauskas, „InTegra House“, Jonas Jakūnas ir VšĮ „Neatšaukti atidarymai“. Tęstinį projektą #coolsoundsLT remia Lietuvos kultūros institutas.

Po premjeros koncerto pasiklausyti galima bet kada „Youtube” kanale „Lithuanian Culture in SE, FI and DK“ čia.