Pristatytas kultūros prieinamumo gidas žmonėms su negalia

Data

2019 12 03

Įvertinimas
0
IMG_5168.JPG

Gruodžio 3 d., minint Tarptautinę žmonių su negalia dieną, Kultūros ministerijoje projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komanda pristatė elektroninį kultūros prieinamumo gidą.

Leidinyje apibendrinti tarptautinės praktikos pavyzdžiai. Praktiniai patarimai suformuoti remiantis žmonių su negalia patirtimis ir rekomendacijomis. Gidas pravartus Lietuvos kultūros organizacijoms, kad pasitikrintų tiek patalpų, tiek renginių prieinamumą žmonėms su negalia. Šis gidas taip pat padės susiplanuoti pokyčius draugiškesnei įstaigos aplinkai sukurti.

Susitikime taip pat pristatytas dar vystomas įskiepis interneto svetainėms, padėsiantis ženklinti renginių ir erdvių prieinamumą pirminėje – informavimo – stadijoje.

Elektroninio kultūros prieinamumo gidą parengė ir pristatė „Kaunas 2022“ kuratoriai Jūratė Tutlytė ir Gediminas Banaitis. Projekto partneriai – dizaino agentūra „Critical“ – sukūrė universalią ženklinimo sistemą, suteikiančią informacijos apie kultūros ir turizmo objektų, renginių prieinamumą žmonėms su negalia ir / ar kitais specialiais poreikiais. Šia sistema galima naudotis nemokamai.