Prestižiniame festivalyje „Odessa Classics” pirmą kartą pasirodė lietuvių atlikėjai

Data

2020 08 19

Įvertinimas
0
IMG_NIKO.jpg

6-tajame „Odessa Classics” festivalyje savo kūrybą pristatė charizmatiškasis Gediminas Gelgotas ir jo vadovaujamas Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO. Šio kolektyvo pasirodymas tapo tikra festivalio sensacija. Pirmą kartą Ukrainoje koncertavęs NIKO sužavėjo publiką savo artistiškumu, originaliomis kompozicijomis ir interpretacijomis.

„Odessa Classics” – labai populiarus ir laukiamas festivalis, neretai vadinamas Rytų Europos Zalcburgu, šiais metais vyko puspilnėse salėse. Klausytojų susidomėjimas festivalio programa nebuvo  sumažėjęs, bet organizatoriai turėjo laikytis naujų koronaviruso plitimą ribojančių reikalavimų – dalinio salės užpildymo, privalomo kaukių dėvėjimo, sutrumpinto pasirodymų laiko. Šių metų festivalis buvo didžiulis iššūkis tiek organizatoriams, tiek klausytojams.

Nors daugelis festivalių buvo atšaukti arba perkelti į virtualią erdvę, „Odessa Classics” vis dėlto įvyko. Tarp dalyvių – smuikininkai Daniel Hope, Vadim Repin ir Simos Papanas, pianistai Sebastian Knauer ir Pietro de Maria, Ciuricho „Yen Han“ baleto trupė ir kt. žinomi vardai, kai kurie jų šiame prestižiniame Odesos renginyje pasirodantys jau ne pirmą kartą. NIKO – pirmasis festivalio dalyvis iš Lietuvos, iš karto sulaukęs  publikos dėmesio ir pripažinimo. Nors kolektyvui jau 15 metų ir jie yra laukiami svečiai garsiausiose pasaulio scenose, Ukrainoje NIKO koncertavo pirmą kartą.

„Odessa Classics” festivalio sumanytojas ir prezidentas Aleksejus Botvinovas  – vienas žinomiausių šiuolaikinių Ukrainos pianistų, taip pat garsėjantis kaip talentingas renginių organizatorius, muzikinės kultūros puoselėtojas ir skleidėjas. 2019 metais jis kartu su festivalio generaline direktore Olena Zazulia pagal Lietuvos kultūros instituto vykdomą Vizitų programą lankėsi Lietuvoje. Būtent po šio vizito NIKO gavo kvietimą dalyvauti „Odessa Classics” festivalyje, o festivalio gerbėjams buvo anonsuotas sensacingas siurprizas. NIKO pasirodymą lydėjusios audringos ovacijos patvirtino, kad suintriguotos publikos lūkesčiai pasiteisino.