Dokumentų dalyvauti konkurse į Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko poziciją pateikimo terminas pratęsiamas iki rugpjūčio 12 d. (imtinai).
„Mūsų kalba – viena iš pamatinių vertybių valstybės gyvenime. Lietuvių kalbai nuolat kyla naujų iššūkių, kurie skatina permąstyti ir ieškoti saugių, laikmetį atitinkančių sprendimų, nepamirštant bendros sociokultūrinės aplinkos, priimant ateities iššūkius. Valstybinės kalbos inspekcijos vadovo laukia prasmingi darbai rūpinantis įstaigos veiklos efektyvumu, visuomenės sąmoningumo bei pasitikėjimo šia institucija auginimu“, – sako kultūros ministras Simonas Kairys. Jis pabrėžia, kad iš būsimo vadovo tikimasi ne tik aukščiausio profesionalumo ir puikių vadovavimo įgūdžių, bet ir plataus akiračio, gebėjimo derinti įvairias pozicijas bei telkti, bendradarbiauti su įvairiomis institucijomis valstybinės kalbos apsaugos klausimais.
Valstybinė kalbos inspekcija pradėjo veikti dar 1990 m., o kaip atskira įstaiga – 2001 m. priėmus Valstybinės kalbos inspekcijos įstatymą. Inspekcija prižiūri, kaip laikomasi Valstybinės kalbos įstatymo, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos nutarimų ir kitų teisės aktų, nustatančių valstybinės kalbos vartojimo ir taisyklingumo reikalavimus. Taip pat konsultuoja piliečius, valstybės ir savivaldybių institucijas bei verslo įmones kalbos vartojimo ir taisyklingumo klausimais, atlieka prevencinį darbą informuojant, šviečiant visuomenę.
Valstybinės kalbos inspekcijos vadovo kadencijos trukmė – penkeri metai.
Gintarės Grigėnaitės nuotrauka
Atnaujinimo data: 2024-08-01
S. Kairys dalyvaus Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 atidarymo renginiuose
Laima Vilimienė pradeda vadovauti Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui
Į Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas pretenduoja beveik keturios dešimtys kandidatų
Sveikinimas muzikui Leopoldui Digriui jubiliejaus proga
Sveikinimas jubiliejinį gimtadienį pažyminčiai rašytojai Vaivai Grainytei