Paskelbta vieša konsultacija, skirta Europos skaitmeninei kultūros paveldo platformai „Europeana“

Data

2017 11 20

Įvertinimas
1
csm_Logo_European_Commission_05_4ccd8e1ea9.png

Europos Komisija paskelbė viešąją konsultaciją, siekdama sužinoti visuomenės ir suinteresuotų organizacijų nuomonę apie asmeniniams arba profesiniams poreikiams tenkinti skirtą internetinėje svetainėje prieinamą skaitmeninį kultūros paveldą.

Viešosios konsultacijos tikslas – išsiaiškinti, kaip piliečiai, specialistai ir organizacijos naudojasi Europos kultūros paveldo skaitmenine platforma „Europeana“. Šią platformą kiekvieną mėnesį vidutiniškai aplanko apie 700 000 vartotojų, joje suteikiama prieiga prie daugiau nei 53 milijonų kultūros paveldo objektų – vaizdų, teksto, garso, vaizdo įrašų bei 3D objektų, saugomų Europos bibliotekose, archyvuose, muziejuose, galerijose ir audiovizualinėse kolekcijose.

Šia medžiaga gali naudotis mokytojai, menininkai, kultūros įstaigų specialistai, kūrybinio sektoriaus atstovai ir visi, kurie ieško informacijos apie kultūros paveldą. Viešąja konsultacija siekiama nustatyti, kaip šiuo metu naudojamasi „Europeana“ ir kaip galima būtų ją tobulinti, kad ji taptų kiekvienam žmogui prieinamesnė, pavyzdžiui, platformoje suteikiama prieiga prie turinio, kuris gali būti pakartotinai naudojamas švietimo, mokslinių tyrimų ar kūrybinių industrijų srityse, tačiau nemaža dalis visuomenės apie šias galimybes paprasčiausiai nežino.

Konsultacijos rezultatai prisidės prie platformos „Europeana“ tolimesnio vystymo, jos žinomumo didinimo ir internete skelbiamo Europos kultūros paveldo naudojimo skatinimo.

Viešoji konsultacija vyks visomis Europos Sąjungos kalbomis iki 2018 m. sausio 14 d., spauskite nuorodą

Daugiau informacijos apie viešąją konsultaciją rasite: čia