Paryžiuje – trumpas įvadas į Violetos Bubelytės kūrybą

Data

2022 01 25

Įvertinimas
0
Bubelytės paroda.jpg

Sausio 19–23 d. Paryžiuje, meno ir kultūros studijų institute IESA, veikė paroda „Feminam Aspectum – Apie moterišką nuogumą: moters žvilgsnis fotografijoje“. Parodą kuravo IESA meno ir kultūros vadybos studentė, Baltarusijoje gimusi kuratorė Oksana Veniaminova. Jos pasirinkta tema – žvilgsnis į nuogą moterį iš moteriškosios pusės arba tai, kaip moters kūnas matomas iš kitų menininkių moterų perspektyvos. Parodoje dalyvauti atrinktos trys menininkės iš Baltarusijos, viena prancūzų fotografė bei žymi lietuvių fotografė Violeta Bubelytė.

V. Bubelytė intymių autoportretų seriją pradėjo dar 1980 m., aktyviai fotografuoja iki šiol. Menininkės darbai pasižymi tabu laužymu, sovietų laikais darbai laikyti „nemandagiais“, nesulaukė palaikymo dėl tuometės politinės, emocinės ir psichologinės atmosferos; atviras nuogo kūno demonstravimas tuo metu buvo nesuprantamas ir nepriimtinas reiškinys. Nuogumo koncepcija naudojama siekiant atvaizduoti skirtingas moters patirtis per praėjusį laiką ir pakitusį kūną. Jos ilgametis darbas įrodo, kad laikui bėgant kūnai keičiasi, tačiau kūno keitimąsi autorė pateikia kaip galimybę pasakoti istorijas.

Parodoje Paryžiuje pristatyti penkiolika fotografijų ciklo „Aktas“ darbų. Tai pirmas kartas, kai V. Bubelytės kūryba pristatoma Paryžiuje.