Parodos Brandenburge autoriai kviečia naujomis priemonėmis patirti ir ištirti pasaulį

Data

2021 09 01

Įvertinimas
0
03_Mindaugas Gapševičius, You and I, You and Me - headwear, 2021, cloth, electronics. Photography Bon Alog.jpg

Rudeninis Lietuvos kultūros sezonas Vokietijoje pradedamas paroda „Matter to Matter“, kurioje menininkai Inga Aleknavičiūtė ir Mindaugas Gapševičius kartu su Maria Safronova Wahlström siekia sustiprinti ir užaštrinti mūsų pojūčius, kad geriau įvertintų žmogiškojo faktoriaus poveikį aplinkai.

Projektas sukurtas kaip atsakomoji reakcija į nuolat didėjantį ir pramogų bei malonumų poreikį, išgyvenimo bei komforto būtinybę. Gyvenimo tempams greitėjant Pandoros skrynia, nors ir kosminiu bei pavojų keliančiu greičiu naudodama išteklius, nebepajėgi atverti mūsų pojūčius nuolat tenkinančių vis naujų dalykų. Kaip atsaką į tai I. Aleknavičiūtė ir M. Gapševičius ragina save suvokti kaip neatsiejamą mus supančio pasaulio dalį, jo energijos ir medžiagos tolydų natūralų tęsinį. Būdas, kuriuo skaitome, interpretuojame ir kuriame savąjį pasaulį ir yra geresnės žmogiškosios būsenos, mūsų biologinės tėvynės pagrindas.

I. Aleknavičiūtės kone alchemine instaliacija siekiama parodyti, kad įmanoma materiją išlaisvinti iš jai uždėtos naudojimo stigmos, o M. Gapševičius su M. Safronova Wahlström skaitmeniniais nešiojamaisiais eksponatais ir interaktyviais objektais, sukurtais bendradarbiaujant su juvelyre Helga Mogenson ir batų dizaineriu Leonu Crayfishu, kviečia naujomis priemonėmis darsyk patirti ir ištirti pasaulį bei jį sudarančius fenomenus.

Paroda rugsėjo 4–spalio 31 d. bus rodoma BIORAMA-Projekt galerijoje, kuri veikia UNESCO saugomos Schofheide-Chorine (Brandenburgas) biosferos teritorijoje ypatingą dėmesį skirdama gamtos ir biosferos svarbai.

Parodą parėmė Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros institutas.