Pagerbti tautinio paveldo puoselėtojai

Data

2017 12 18

Įvertinimas
1
PAVELDAS.JPG

Pirmadienį, Vilniuje „Vaidilos“ teatre buvo surengtas tautinio paveldo atgaivinimo dešimtmečio paminėjimas. Iškilmingame renginyje dalyvavusi kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson padėkos raštus įteikė tradicinių amatų meistrams.

„Tauta yra tiek stipri, kiek ji žino savo šaknis ir savo istoriją. Būtent todėl tautinio paveldo puoselėjimas ir išsaugojimas yra toks svarbus. Tradiciniai amatų meistrai, kuriuos šiandien pagerbėme yra stiprus mūsų tautos pagrindas, nuo kurio atsispiriame kurdami savo ateitį“, – kalbėjo kultūros ministrė.

Padėkos raštai buvo įteikti – audėjoms Zitai Paulikienei už medžiagos tautiniams kostiumams audimą, audimo tradicijos tęsimą ir perdavimą bei Irenai Onai Vilienei už aukštaitiškų juostų tradicijos saugojimą ir perdavimą jaunajai kartai, kalviui Evaldas Kapčiui už senojo kalvystės amato puoselėjimą ir pristatymą kultūros renginiuose, tradicinių amatų meistrams – Laimutei Fedosejevai už kūrybišką tradicinio karpymo ir raižymo tradicijų puoselėjimą,sklaidą, aktyvų dalyvavimą tradicinės kultūros renginiuose, Klemensui Lovčikui už kryždirbystės ir žaislininkystės tradicijų puoselėjimą Žemaitijoje ir Klaidui Navickui už senojo karpymo, medžio raižymo tradicijos kūrybingą tęsimą ir perdavimą.

Padėkos raštu už Žemaitijos regiono tapatybės, tradicinių amatų puoselėjimą ir kūrybišką pristatymą visuomenei apdovanota ir Žemaitijos nacionalinio parko Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus vedėjo pavaduotoja Aldona Kuprelytė.

Prieš dešimtmetį priėmus Tautinio paveldo produktų įstatymą, buvo pradėtas tautinio paveldo produktų sertifikavimo procesas.