Niujorke – performanso menininkės Vaidos Tamoševičiūtės paroda

Data

2021 12 08

Įvertinimas
0
Vytenio Jankūno nuotrauka.jpg

Gruodžio 3 d. Niujorko galerijoje „Undercurrent“ atidaryta personalinė performanso menininkės Vaidos Tamoševičiūtės paroda „Motinos kūnas“. Atidarymo vakarą menininkė pristatė ir to paties pavadinimo performansą.

 „Viskas, ką darau, – mėginu surasti savo pačios realybę“, – sako Vaida Tamoševičiūtė, turbūt tai geriausiai atspindi autorės nuolat peržiūrimą, gyvą santykį su kūryba.

Performanso menininkės Vaidos Tamoševičiūtės (g. 1983) parodą „Motinos kūnas“ – pastaraisiais metais sukurtų performansų videodokumentacijų kolekciją motinystės tema – Niujorko galerijoje „Undercurrent“ pristato Kauno galerija „Meno parkas“. Tai jau antras šios galerijos bendradarbiavimo projektas su šiuolaikinio meno erdve „Undercurrent“. Kurdama Vaida atvirai žvelgia į savo jausmus ir kalba apie patiriamas trasformacijas – kūno ir dvasines, apie pačios sau išsikeltus lūkesčius bei tuos, kuriuos užkrauna visuomenė; apie išlikimą kūrėja, tampant mama, suvokimą savęs per amžius besitęsiančioje mamų-dukterų-mamų grandyje. Performanse išraiškos priemone yra pats kūnas, todėl tai ypač intymus ir tinkamas būdas kalbėti šia tema. Kartu, dalyvaudamas kūrybos procese, būdamas meno įrankiu, motinystei padovanotas kūnas po truputį sugrąžina save kūrėjai.

Motinystės tema yra labai asmeniška, bet kartu – universali, vienaip ar kitaip paliečianti kiekvieną. V. Tamoševičiūtės kūryboje ji pristatoma iki metaforos išgryninta forma, kartais – iki skausmo atvirai, žiūrovams sukeldama visą jausmų spektrą.

Paroda „Motinos kūnas“ Niujorko galerijoje „Undercurrent“ veiks iki gruodžio 19 d.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros institutas.

Daugiau apie parodą

Vytenio Jankūno nuotrauka