Nepraleiskite: turiningos moksleivių atostogos muziejuose

Data

2017 10 27

Įvertinimas
3
svetingumo_programa.jpg

Artėjant moksleivių rudens atostogoms, primename, kad jas galima praleisti turiningai ir įdomiai nemokamai lankantis beveik 50-yje Lietuvos muziejų.

Nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. iki gruodžio 31 d. Lietuvos muziejai visus Lietuvos moksleivius kviečia į specialią muziejų kultūrinio svetingumo programą „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai“, kurią visi moksleiviai gali lankyti nemokamai.

„Moksleivių atostogos, manau, puiki proga susipažinti su Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtomis parodomis muziejuose, išbandyti savo jėgas bei žinias kūrybinėse dirbtuvėse, edukaciniuose užsiėmimuose. Svarbu pažymėti, kad moksleiviai nemokamai gali lankytis ne tik grupėmis, bet ir pavieniui ar su draugais“, – pabrėžė kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson.

Moksleiviams muziejai siūlo įvairūs edukacinius užsiėmimus, kūrybines dirbtuves, temines ekskursijas, žaidimus – viktorinas, filmų pristatymus bei kitus renginius ir veiklas, kurios suteikia galimybę artimiau pažinti iškiliausias mūsų krašto asmenybes – rašytojus, švietėjus, dailininkus, Vasario 16-osios akto signatarus. Tai puiki galimybė pasisemti žinių ir giliau susipažinti su šalies istorija.

Prie kultūrinės svetingumo programos prisijungė visi nacionaliniai ir respublikiniai muziejai, taip pat ir daugelis savivaldybių muziejų. Programa nuolat papildoma ir atnaujinama. Šiuo metu programoje dalyvauja 50 Lietuvos muziejų.

Apie minėtos programos renginius yra skelbiama interneto svetainėse www.muziejai.lt , www.muziejuedukacija.lt  bei kiekvieno, prie iniciatyvos prisijungusio, muziejaus interneto svetainėje. Taip pat visa informacija apie programą buvo išplatinta Lietuvos mokykloms.

Kultūrinio svetingumo programą ir jos temą inicijavo Kultūros ministerija, įvertinusi sėkmingą Lietuvos muziejų asociacijos projekto Lietuvos muziejų kelias „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai“ patirtį.

 

 

Daugiau informacijos:

Viešųjų ryšių skyrius,

 tel. +370 5 219 3489

el. p. vrs@lrkm.lt