Miunsteryje – lietuvių menininkų paroda „Kaip karštis slysta paviršiais“

Data

2022 07 15

Įvertinimas
0
Aistė Marija Stankevičiūtė. SKRAJOS. Andrej Vasilenko nuotr..jpg

Liepos 15 d. Miunsterio (Vokietija) parodų ir projektų erdvėje „Hawerkamp 31“ atidaroma Pamėnkalnio galerijos parengta paroda „Kaip karštis slysta paviršiais“ (angl. „How Heat Slides Across Surfaces“).

Parodoje pristatomi Lietuvos menininkai Linas Blažiūnas, Vytenis Burokas, Algirdas Jakas, Agnė Juodvalkytė, Beatričė Mockevičiūtė, Sallamari Rantala, Ieva Rojūtė, Eglė Ruibytė, Aistė Marija Stankevičiūtė, Marija Šnipaitė. Pasitelkę skulptūros, tapybos, tekstilės ir grafikos raiškos priemones, kūrėjai nagrinėja šviesos, rituališkumo, peizažo, kolektyviškumo, izoliuotumo bei socialines temas. Objektų linijos ir tūriai nejučia primena vieni kitiems apie save – kaip apie aštriabriaunius kūnus, tirpius ir laikinus vieni kitų pavidalus.

Parodos kuratorė – Milda Dainovskytė. Ji yra šiuolaikinio meno kuratorė, menininkė, kuratorinio dueto (drauge su Laurynu Skeisgiela) narė ir viena iš susitikimų erdvės „Lokomotif“ (2019–2021), kurioje jungiamos šiuolaikinio meno praktikos ir miesto identiteto formavimo strategijos, įkūrėjų. Parodos architektas – konceptualaus dizaino kūrėjas Vytautas Gečas, kuris, eksperimentuodamas su kontekstu ir subjekto suvokimu, kuria sudėtingą fragmentiškumą, sluoksniavimą ir mišrias nuorodas. Parodos dizainerė – Eglė Ruibytė, vertėja – Alexandra Bondarev.

Paroda parengta ir pristatoma bendradarbiaujant su Vakarų Vokietijos menininkų sąjunga, parodą remia Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos dailininkų sąjunga.

Vizualaus meno paroda „Kaip karštis slysta paviršiais“ parodų ir projektų erdvėje „Hawerkamp 31“ Miunsteryje veiks iki rugpjūčio 14 d.

Andrejaus Vasilenko nuotraukoje – Aistės Marijos Stankevičiūtės kūrinys „Skrajos“.