Miunchene prasideda Baltijos šalių kino dienos

Data

2022 07 07

Įvertinimas
0
THE JUMP_main still, 2020.jpg

Liepos 7 d. Miunchene prasideda Baltijos šalių kino dienos, kurios truks iki liepos 10 d.

Jau trečius metus rengiamų Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino dienų (Baltische Filmtage) šių metų tema – „Tikėjimas, meilė, viltis ir humoras“. Pandemijos paženklintais 2020 ir 2021 m. ypač akivaizdžiai atsigręžta prie šių vertybių: šeimos ir draugų, meilės, vilties, tikėjimo savimi ir geresniais laikais. O krizių metu geriausias vaistas yra humoras. Vienuose filmuose atsigręžta į absurdišką praeitį, kituose žvelgiama į Europos dabartį, galiausiai visuose kalbama apie viltingą ateitį.

Šių metų Baltijos kino dienų programoje pristatomi šie lietuviški filmai: Alantės Kavaitės „Sangailės vasara“ (2015), Giedrės Žickytės „Šuolis“ (2020), Rolando Buožio ir Roko Darulio dokumentinis kaip tik ir vėl aktualus filmas apie pasaulio čempionę Rūtą Meilutytę „Rūta“ (2018) ir Marijos Kavtaradzės „Išgyventi vasarą“ (2018).

Baltijos šalių kino dienų atidaryme tylos minute bus pagerbti Rusijos okupantų nužudyti ir be žinios dingę ukrainiečiai.

Prieš kiekvieną lietuviško filmo seansą bus rodomi programą „Kaunas 2022“ bei jos renginius pristatantys trumpi filmukai.

Baltijos kino dienų programą rengia Miuncheno lietuvių bendruomenė kartu su latvių ir estų bendruomenėmis bei Miuncheno miesto biblioteka, renginį remia Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijoje.

Su visa programa susipažinti galima čia

Nuotraukoje – kadras iš filmo „Šuolis“