Metų vertėjo krėslo premija įteikta Zitai Marienei

Data

2016 02 22

Įvertinimas
1
Marienė Jarockis.jpg

Metų vertėjo krėslo premija šiemet paskirta Zitai Marienei už sklandų, tikslų ir meistrišką Anthony Doerrio romano ,,Neregima šviesa“ vertimą iš anglų kalbos. Premiją laureatei VIlniaus paveikslų galerijoje antradienį įteikė kultūros viceministras Romas Jarockis ir PEN centro atstovai.

Zita Marienė studijavo anglistiką Rygos universitete, yra baigusi vertėjų kursus Danų literatūros centre,   dirbo ,,Minties“, ,,Mokslo“, ,,Vagos“, ,,Alma littera“ leidyklose. Verčia iš anglų, danų, lenkų, rusų kalbų. Nuo 1990 metų Lietuvos rašytojų sąjungos narė.

Išvertė  visas  J. K. Rowling apysakų apie Harį Poterį knygas; už ,,Haris Poteris ir Paslapčių kambarys“ ir ,,Haris Poteris ir Azkabano kalinys“ vertimus 2002 metais ji apdovanota pirmąja kasmetine  vaikų ir jaunimo knygų vertėjams skirta premija.

Metų vertėjo krėslo premiją įsteigė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija kartu su PEN centru. Premijos tikslas – paskatinti geriausiai dirbančius grožinės literatūros ir meninės eseistikos vertėjus į lietuvių kalbą. Premija skiriama kasmet už grožinės literatūros ir meninės eseistikos vertimus į lietuvių kalbą. Premija yra 40 bazinių socialinių išmokų (BSI) dydžio.

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotrauka