Menininko Redo Diržio projektas Londone

Data

2016 03 31

Įvertinimas
0
Redas Dirzys.png

Iki š.m. balandžio 23 dienos „Divus“ galerijoje Londone veiks menininko Redo Diržio paroda „Burn, Baby, Burn!“. Tai – sociopolitinė akcija, kvestionuojanti metafizines bei abstrakčias meno normas, socialines konvencijas ir struktūras, įtaigiai pasisakanti prieš bet kokias diskriminacijos formas.

Ši paroda yra „Divus“ galerijos ir menininko inicijuoto projekto tęsinys: kovo 19-24 dienomis įvairiose Londono viešosiose erdvėse vyko trišalio futbolo (three-sided football) rungtynių performansai.

Trišalio futbolo idėja buvo sukurta prieš 50 metų, tačiau įgyvendinti ji buvo pradėta tik prieš dvidešimtmetį. Šią futbolo formą sukūrė danų menininkas Asger Jorn, norėdamas paaiškinti savąją „triolektikos“ filosofiją. Pasak galerijos įkūrėjo menininko Ivan Mecl, trišalis futbolas žaidžiamas visame pasaulyje, nuo Baltarusijos iki Bogotos, nuo Melburno iki Malaizijos, nuo Berlyno iki Bilbao, o Redas Diržys – vienas labiausiai pripažintų jo specialistų.

R. Diržys (g. 1962 metais Alytuje) – lietuvių menininkas ir aktyvistas, politinių straipsnių ir manifestų autorius. 1986–1991 m. studijavo Talino menų akademijoje, nuo 1995 m. vadovauja Alytaus meno mokyklai. 2008 m. menininkas įkūrė Alytaus bienalę, kuri 2009 m. buvo pervadinta į „Meno streiko“ konferenciją. Pagrindinė R. Diržio veikla – sociopolitinės meno akcijos, kritikuojančios egzistuojančias galios struktūras bei meno rinką. Jo darbai kupini ironijos ir sarkazmo, siekiantys atviro dialogo tarp žiūrovo ir menininko.