Londono dizaino festivalyje – išskirtinis dėmesys lietuvių dizaineriams

Data

2020 09 25

Įvertinimas
0
Raituzai_Evelina_Kudabaite_VDD_Adorno_Lithuania.jpg

Šių metų Londono dizaino festivalio metu tarptautinėje dizaino parodoje „Virtual Design Destination“ dalyvavo ir Lietuvos konceptualus dizainas – Audronės Drungilaitės sudaryta kolekcija, kurioje buvo pristatyti Agnės Kučerenkaitės, Barboros Žilinskaitės, Evelinos Kudabaitės, Etc.Etc. Studio (Inesa Malafej ir Arūnas Sukarevičius), Marijos Puipaitės ir Vytauto Gečo, Monikos Gedrimaitės, Severijos Inčirauskaitės-Kriaunevičienės kūriniai. Projektą organizavo skaitmeninė dizaino galerija „Adorno“, bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros institutu ir Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Juste Kostikovaite.

Nors, be Lietuvos, parodoje dalyvavo dar 13 šalių kuruotos dizaino kolekcijos iš Belgijos, Danijos, Estijos, Suomijos, Islandijos, Prancūzijos, Rumunijos, Latvijos, Norvegijos, Lenkijos, Ispanijos, Švedijos ir Nyderlandų, ypatingo dėmesio sulaukė būtent dizainerių iš Lietuvos sukurti darbai. Marijos Puipaitės ir Vytauto Gečo bei Evelinos Kudabaitės darbai atsidūrė tokių svarbių dizaino ir interjero leidinių platformose, kaip ELLE UK Decorations, Wallpaper Magazine, Design Anthology UK, dienraštyje  „The Guardian“. Bendras šių leidinių dizaino skilčių skaitomumas perkopia milijoną tikslinių dizainu besidominčių vartotojų.

“Tikrai nesitikėjome tokio didelio dėmesio būtent išskirtinai lietuvių dizainerių darbams, bet atrodo, kad profesionaliai suorganizuota komunikacija ir sofistikuotas lietuvių dizainerių kūrybos braižas krito dizaino žurnalistams į akį. Ši sėkmė dar kartą parodo, kad Lietuva tikrai turi kuo didžiuotis ir gali sistemingai plėtoti dizaino sritį, nes investicijos grįžta su kaupu”, – pasakoja parodos kuratorė Audronė Drungilaitė.

Virtualus lietuviškosios kolekcijos turas su gidu vyko rugsėjo 17 d., tačiau dar iki šio savaitgalio pabaigos – iki pat rugsėjo 27-os dienos vėlaus vakaro – galima pasižiūrėti virtualią ekspoziciją „Virtual Design Destination“ ir aplankyti turą specialioje projekto svetainėje.

Nuotraukoje – Evelinos Kudabaitės kūryba, projektas „Raitūzai“ / Asmeninio albumo nuotr.