Londono architektūros festivalyje lietuviai pristatys hibridinę programą

Data

2021 06 25

Įvertinimas
0
„Neofuturistiniai pasivaikščiojimai“ Iliustr. Aušra Česnauskytė ir Goda Verikaitė.jpg

Visą birželį vykstančiame Londono architektūros festivalyje dalyvauja ir lietuviai. Jau rytoj, birželio 26 d., didžiausiame pasaulyje architektūros festivalyje Architektūros fondas kartu su Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje pristatys hibridinę performansų, diskusijų ir pokalbių programą, kurioje nagrinės kolektyvinės vaizduotės temą.

Nuo 2004 metų organizuojamas Londono architektūros festivalis jau tapo didžiausiu pasaulyje kasmečiu architektūros festivaliu, kuris pritraukia šimtatūkstantines auditorijas. Nors dėl pandemijos 2020 metų festivalis buvo priverstas persikelti į virtualią erdvę, šiemet jis grįžta su gyva ir įvairia viešų renginių Londone programa. Šiemet festivalis nagrinės rūpesčio ir globos tematiką.

Šiemet prie festivalio programos jungiasi Architektūros fondas. Jis, bendradarbiaudamas su Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje, kviečia į spekuliatyvią kelionę po mūsų kolektyvias urbanistines ateitis. Architektūros fondo programa nagrinės kolektyvinės vaizduotės temą ir jos svarbą. Šis renginys primins, kad kolektyvinė vaizduotė turi potencialą skatinti bendruomeniškumą ir įvairovę mūsų visuomenėse ir miestuose.

Hibridinė programa „Kolektyvinė vaizduotė: spekuliuojant miestų ateitis Vilniuje ir Londone“ vyks ir gyvai, ir virtualiai. Didžioji programos dalis apims visos dienos trukmės radijo transliaciją, kurioje galėsite išgirsti įvairius pokalbius, diskusijas, lauko įrašus, muziką ir kitus garsinius eksperimentus iš Vilniaus ir Londono. Transliacijoje dalyvaus „Sensing Urban Matter“ programos kuratorė Viktorija Šiaulytė, „Regeneracija [ir jos įtampos]“ programos kuratorius Tautvydas Urbelis, „Building Narratives“ programos kuratorius Justinas Dūdėnas kartu su menininku ir landšafto architektu Will Jennings, tęstinio Architektūros fondo Eksperimentų platformos projekto „Neofuturistiniai pasivaikščiojimai“ kuratorės Aušra Česnauskyte ir Goda Verikaitė bei menininkai Kipras Dubauskas ir Artūras Čertovas. Birželio 26 d. 13–18 val. Lietuvos laiku programą transliuos renginio partneris „Palanga Street Radio“ adresu palanga.live.

Gyvoji programos dalis „Neofuturistiniai pasivaikščiojimai“ vyks tą pačią dieną 15 val. vietos laiku Londono „Nine Elms“ ir „Vauxhall“ rajonuose. Tai performatyvus renginys, kviesiantis įsivaizduoti mūsų miestus kaip didžiules gyvas ekosistemas, kur visi yra vieni nuo kitų priklausomi. Kviesdamos žvelgti į dviejų miesto kontekstų Londone ir Vilniuje ateitį, renginio sumanytojos A. Česnauskytė ir G. Verikaitė pabrėžia kolektyvinio svajojimo procesą kaip įrankį atgaivinti mūsų santykį su miesto aplinka. Renginio dalyviai kviečiami registruotis.

Programą įgyvendinti padeda Lietuvos kultūros institutas, Lietuvos kultūros taryba, „Palanga Street Radio“ ir „Sonic Vilnius“.