Londone – Jono Meko filmo peržiūra ir poezijos skaitymai

Data

2022 03 08

Įvertinimas
0
JM100-Screening-ar-Barbican-1200x1200.jpg

Kovo 9 dieną Barbicano kultūros centre Londone vyks Jono Meko dokumentinio filmo „Prisiminimai iš kelionės į Lietuvą“ (1972) peržiūra, skirta paminėti Lietuvoje gimusio kultūros veikėjo, poeto bei JAV avangardinio kino krikštatėviu vadinamo kūrėjo 100-ąsias gimimo metines. Filmą Barbicane pristatys Londone gyvenantis kino kuratorius Herbas Shellenbergeris, Jono Meko poeziją skaitys menininkė ir rašytoja Paulina Pukytė.

Jonas Mekas, dėl nacių okupacijos 1944 m. priverstinai pasitraukęs į Vokietiją, o iš ten emigravęs į JAV, antrajame savo poetiniu kino dienoraščių stiliumi sukurtame filme „Prisiminimai iš kelionės į Lietuvą“ fiksuoja savo bei brolio Adolfo Meko emigracijos metus Niujorke ir pirmąjį grįžimą į gimtąjį Semeniškių kaimą praėjus net 25 metams po pasitraukimo. „Tai filmas apie mane kaip perkeltą asmenį, mano santykį su namais, atmintimi, kultūra, šaknimis, vaikyste“, – rašė J. Mekas. Ši menininko emigracijos patirtis persmelkė visą jo kūrybą, o J. Meko kaip karo pabėgėlio likimas šiandien skaudžiai rezonuoja su karu Ukrainoje.

Filmą pristatys H. Shellenbergeris, iš JAV kilęs Londone dirbantis kuratorius, rašytojas, „Berwick Film & Media Arts“ festivalio programų sudarytojas. P. Pukytė yra Londone ir Vilniuje gyvenanti lietuvių menininkė, dramaturgė, eseistė bei parodų kuratorė, kurianti instaliacijas bei rašanti kritinius ir satyrinius straipsnius kultūros temomis, eksperimentinę literatūrą, poeziją. 

Daugiau informacijos apie peržiūrą.

„Prisiminimai iš kelionės į Lietuvą“ peržiūra Barbicano kultūros centre yra vienas programos „Jonas Mekas 100!“ renginių. Projektas organizuojamas kartu su Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvos kultūros institutu.