Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Respublika“ – Vokietijoje

Data

2022 07 11

Įvertinimas
0
Andrej Vasilenko nuotrauka.jpg

Lukaszo Twarkowskio spektaklis „Respublika“, sukurtas Lietuvos nacionaliniame dramos teatre bendradarbiaujant su vienu garsiausių Vokietijos teatrų Münchner Kammerspielle, šių metų gastroles Vokietijoje pradeda kaip tik šitame teatre.

Spektaklis, kuriame pasitelkus technomuziką, kino, vaizduojamųjų menų technikas, didžiulę scenografiją ir tiesioginį aktorių bei žiūrovų įsitraukimą, kuriamas savitas pasaulis, liepos 14, 15 ir 16 dienomis atvyksta pas Miuncheno žiūrovus. Visi, atėję į „Respubliką“, kviečiami laisvai ją tyrinėti: vaikščioti po skirtingas erdves, stebėti veiksmą iš amfiteatro, tapti spektaklio dalimi, šokti, valgyti, net pasinaudoti pirtimi ir kartu mąstyti apie naujas bendro gyvenimo formas.

Aštrėjant socialiniam priešiškumui, augant autoritarizmui, vis dažniau kyla klausimas, koks galėtų būti teisingesnis pasaulis, kaip pasiekti, kad visuomenė taptų sąmoningesnė ir taikesnė? Režisierius L. Twarkowskis kartu su rašytoja Joanna Bednarczyk, scenografu Fabienu Lédé, kompozitoriumi Bogumilu Misala, vaizdo projekcijų kūrėjais Karoliu Rakowskiu ir Adomu Gustainiu, choreografu Pawelu Sakowicziumi ir kitais menininkais sukūrė sudėtingą dabarties vaizdą su socialiniais iššūkiais ir individualiomis problemomis: tai šešių valandų trukmės sceninis kūrinys, kuriame į dabartį žvelgiama iš praeities ir ateities perspektyvų.

Miunchene spektaklis bus parodytas buvusioje jojimo salėje „Utopia“.

Münchner Kammerspielle – valstybinis Vokietijos teatras, įkurtas 1906 metais, kuriam vadovavo tokie garsūs kūrėjai kaip Friedrichas Dürrenmattas, Frankas Wedekindas ir Bertoldas Brechtas, Franzas Xaver Kroetzas, Peteris Steinas, Robertas Wilsonas. „Respublikoje“ vaidina ir vienas iš šio teatro trupės aktorių Komi Togbonou.

Rugsėjo 9–10 ir 15–17 dienomis spektaklį „Respublika“ pamatys ir garsiosios Rūro trienalės (Ruhrtriennale) žiūrovai Bochumo mieste. Šiaurės Reino Vestfalijos Rūro regione kas trejus metus vykstantis menų festivalis daugiausiai dėmesio skiria šiuolaikinėms socialinėms ir globalioms temoms. Nuo 2002 metų rengiama trienalė yra tarptautinis muzikos, teatro, dramos, šokio, performanso ir vizualiųjų menų festivalis Rūro regione, vykstantis rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais, kaskart vadovaujant naujam meno vadovui.

Spektakliui „Respublika“ šiemet teko garbė uždaryti Rūro trienalę rugsėjo viduryje industrinio Bochumo miesto Šimtmečio halėje (Jahrhunderthalle), buvusioje dujų elektrinėje. Visi spektakliai Rūro trienalėje rodomi buvusiose industrijos vietose.

Andrejaus Vasilenko nuotrauka