Lietuvos kultūra kartu su „Kaunas 2022“ plačiai pristatoma festivalyje „Norden“

Data

2021 09 03

Įvertinimas
0
su knyga ir martynu.JPG

Šlėzvige vykstantis festivalis „Norden“ vasaros pabaigoje kelias savaites trunkančioje programoje kasmet pristato aplinkinių Šiaurės Europos šalių kultūrą: skaitymų, koncertų, kino filmų peržiūrų, diskusijų, meninių dirbtuvių vaikams ir suaugusiesiems metu siūloma unikali galimybė pažinti ir susipažinti su šalių kaimynių iš šiaurės kultūros scena. Ypač didelis dėmesys, šalia renginių pateikiant ypač daug informacinės medžiagos, festivalyje skiriamas Europos kultūros sostinėms. Taip šiemet čia bus pristatyta „Kaunas 2022“ programa.

Rugsėjo 4 d. festivalyje koncertuos Remigijaus Renčio suburta džiazo grupė „The Swings“, rugsėjo 4, 5 ir 12 dienomis lankytojai kviečiami į Lauryno Bareišio trumpųjų filmų peržiūras,  o „Litauisches Kino goes Berlin“,  nuo 2011 m.  kasmet berlyniečiams pristatantis naujausius lietuviškus filmus ir klasikos kino peržiūras, plečia savo veiklą rengdamas programas ir kituose miestuose: festivalio pabaigos savaitgalį jaunuosius žiūrovus jis kviečia į filmus vaikams: Birutės Sodeikaitės animacinį lėlių „Paskutinė stotelė“, animacinius Igno Meilūno „Pono nakties laisvadienis“, Meinardo Valkevičiaus ir Sigito Mikūtos „Medžioklė“, Nathano Jurevičiaus „Virsmas“ ir Gedimino šaulio „Kaukai“.

Literatūrai skirtoje programos dalyje rugsėjo 12 d. rašytoja Jurga Vilė kartu su Lina Itagaki pristatys „Sibiro haiku“ (į vokiečių k. išvertė Saskia Drude) – knygą, kuri šiemet nominuota (laimėtojai bus paskelbti spalį Frankfurto knygų mugėje) vienai svarbiausių – Vokietijos knygos premijai. Apie Dalios Grinkevičiūtės atsiminimus „Prie Laptevų jūros“ (vok. „Aber der Himmel – grandios“) kalbėsis jos vertėja į vokiečių kalbą ir sudarytoja Vytenė Muschick, žurnalistė ir muzikologė Friederike Kenneweg, kultūros atašė Vokietijoje Rasa Balčikonytė. Pokalbiuose ir skaitymuose bus ne tik pristatyta talentingos rašytojos kūryba, rankraščio išlikimo ir paskelbimo istorija, bet ir supažindinta su rašytojos šeimos, o per ją ir to laiko Kauno ir kauniečių gyvenimu.    

Rugsėjo 11 d. J. Vilė „Sibiro haiku“ taip pat pristatys Hamburgo lietuvių bendruomenei.

Lietuvos menininkų renginius iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros institutas ir Lietuvos ambasada Vokietijoje.     

Daugiau informacijos apie festivalį