Lietuvos kinas stiprina savo edukacines galias

Data

2017 12 21

Įvertinimas
1
LKC foto 3.jpg

Pilietiškumo ugdymas, tautinio identiteto stiprinimas, dėmesys kino edukacijai – tokie Lietuvos kino centro prioritetai, skirstant beveik dvigubai išaugusį valstybinį kino finansavimą. Vykdomos programos įtrauks vaikus ir jaunimą į filmų kūrimą Lietuvos Nepriklausomybės 100-mečio tema, sudarys palankias sąlygas jauniesiems kino meno kūrėjams įgyvendinti savo sumanymus. Apie tai buvo kalbama šiandien įvykusiame kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson ir Lietuvos kino centro vadovo Rolando Kvietkausko susitikime.

„Kino menas suteikia geras galimybes skatinti jaunimą domėtis savo istorija, ugdyti mūsų atsparumą priešiškai propagandai, stiprinti kritinį mąstymą. Kinas turi tapti svarbia edukacijos dalimi. Impulsą tam suteiks mūsų Nepriklausomybės 100-mečio programa – šia proga kuriami istoriniai filmai“, – sako kultūros ministrė.

Ministrė pabrėžė, kad Lietuvos 100-mečiui skirti projektai turi peraugti į tęstinę veiklą – toliau bus remiamas nacionalinių istorinių filmų kūrimas.

Susitikime buvo aptarta, kaip geriau panaudoti mobilios kino studijos galimybes regionuose, neaplenkiant ir mažesnių savivaldybių, ir kaip tam išnaudoti geriausių kino profesionalų potencialą. Planuojama, kad tokioje kino studijoje vaikai susipažins su filmų gamybos procesu, patys galės tapti aktoriais, režisieriais ir sukurti filmą jiems rūpima tema.

R. Kvietkauskas informavo apie kino sklaidos Lietuvoje programą, kuri startuos sausio mėnesį. Jos tikslas – plačiai populiarinti kino kultūrą, kuo daugiau su kinu susijusių renginių perkelti į regionus. Kitais metais laukiama dešimties lietuviškų filmų, sukurtų Nepriklausomybės jubiliejui. Kad juos pamatytų ne tik didžiųjų miestų, bet ir regionų gyventojai, bus gerokai padidintas kino filmų platinimo finansavimas.

Ateinančiais metais Lietuva gavo 12 kvietimų pristatyti savo kino meną užsienio šalyse.

Lietuvos kino centras paspartino lietuviško kino paveldo skaitmenizavimą ir rekonstravimą. Anksčiau tik kino archyvuose laikomi filmai dabar taps prieinami visuomenei. Filmoteką papildys 36 lietuviški filmai, kurių kopijos buvo įsigytos užsienyje.

Neseniai Seimo priimtas Kino įstatymas leidžia patobulinti kino finansavimo modelį, sudaro geresnes sąlygas užtikrinti Lietuvos kino plėtrą ir tarptautinį konkurencingumą.

Kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson planuoja susitikti ir su kitų valstybinių kultūros įstaigų bei organizacijų vadovais, kad aptartų finansavimo prioritetus bei svarbiausius metų darbus.