Lietuvos ir Prancūzijos diplomatinių santykių šimtmetis minimas įspūdinga paroda

Data

2019 12 09

Įvertinimas
0
20191207 Lithuanian Art Paris      850_8521 Photo  Ludo Segers .JPG

Gruodžio 7 d. Paryžiaus istoriniame Marais kvartale, „Espace Commines“ ekspozicijų erdvėje, atidaryta Lietuvos ir Prancūzijos diplomatinių santykių 100-mečiui paminėti skirta lietuvių menininkų paroda.

Joje pristatomi Arvydo Ališankos, Ray Bartkaus, Stasio Eidrigevičiaus, Patricijos Jurkšaitytės, Vidmanto Jusionio, Rūtos Jusionytės, Vytenio Lingio, Indros Marcinkevičienės, Vilmanto Marcinkevičiaus, Dalios Matulaitės, Vyganto Paukštės, Mykolo Saukos, Šarūno Saukos, Nomedos Saukienės, Mindaugo Šnipo, Andriaus Zakarausko ir Kęstučio Zapkaus darbai.

Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas pasidžiaugė, kad ši, beveik dvidešimtį žymių Lietuvos menininkų pristatanti paroda duris atvėrė kultūros ir meno sostine tituluojame Paryžiuje. Čia 1919 m. gruodžio 1 d. savo veiklą pradėjo prancūzų kalba rašiusio žymaus lietuvių poeto, diplomato Oskaro Milašiaus vadovaujama pirmoji Lietuvos diplomatinė atstovybė. Ambasadorius pabrėžė, kad diplomatija ir kultūra negali būti atsiejamos. „Nėra geresnio būdo pažymėti Lietuvos ir Prancūzijos diplomatinių santykių šimtmetį nei surengiant tokio lygio parodą“, – kalbėjo N. Aleksiejūnas.

Prancūzų meno kritikas ir parodos kuratorius Christianas Noorbergenas teigė, kad šiandienis Lietuvos menas – ne beprasmis eksperimentas, o stebinantis ir autentiškas grynosios kūrybos modelis, jaunatviškas menas. 

Parodos organizatoriai – Jono ir Živilės Garbaravičių įkurtas „Meno fondas“, Vilniaus galerija „Menų tiltas“ ir Lietuvos Respublikos ambasada Prancūzijoje. 

Paroda veiks iki gruodžio 14 d.

Ludo Segerso nuotrauka