Lietuvos džiazo federacija mezga tarptautinių ryšių tinklą pasaulinėje džiazo mugėje

Data

2022 05 02

Įvertinimas
0
989624C8-FD32-4EF9-A051-2F6DCF27A18C.JPG

Lietuvos džiazo federacija atstovavo šalies džiazo muzikos kūrėjams, atlikėjams, grupėms ir festivaliams didžiausioje ir svarbiausioje pasaulio džiazo mugėje jazzahead! Brėmene (Vokietija). Baltijos šalims, siekiančioms tapti didžiųjų tarptautinių festivalių dalyvėms, ši mugė ypač svarbi. Šiemet Lietuvos iniciatyva prie pokalbio apie mažų šalių džiazo rinkos problematiką prisijungė ir Liuksemburgo džiazo asociacija. 

„Buvimas čia užtikrina didelę sklaidą apie šalies džiazo sceną ir svarbius ryšius, leidžiančius auginti Lietuvos džiazo eksportą ir reprezentatyvumą“, – sakė Dmitrij Golovanov, pianistas ir naujasis Lietuvos džiazo federacijos prezidentas.

„Džiaugiuosi, kad mums pavyko užmegzti svarbius ryšius su Ispanijos, Hamburgo, Liuksemburgo ir Danijos džiazo asociacijomis, šios naujos draugystės yra reikšmingas žingsnis tarptautinės sėkmės link“, – rezultatais dalijasi įstaigos „JJA Music“ direktorė ir „Taste That Jazz“ renginių organizatorė Dorotėja Būdaitė.

Muzikos vadybininkė Marija Astromskaitė sako, kad jos pagrindinė misija jazzahead! buvo reprezentuoti jaunąją kartą, o išgirsti, kad mugės dalyviai yra groję su Karoliu Šarkum, buvo „Sheep Got Waxed“ koncerte Kinijoje ar pamilo „Kanalizaciją“ per žavų albumo viršelio vizualą – nuostabus jausmas.

Pianisto, perkusininko ir kompozitoriaus Arno Mikalkėno teigimu, Lietuvos džiazo federacijos stende apsilankę žmonės mielai domėjosi Lietuvos free džiazo kūrėjų Liudo Mockūno, „Oak Birches“, „Trio Infiltrators“ muzika.

Lietuvos džiazo federacijos dalyvavimą jazzahead! mugėje finansavo Lietuvos kultūros taryba.