Lietuvių videomenas –Triesto šiuolaikinio meno centre

Data

2021 12 14

Įvertinimas
0
foto2.jpg

Gruodžio 10–11 d. Triesto (Italija) šiuolaikinio meno centre „Trieste Contemporanea“ surengtas Lietuvos menininkių Ingos Galinytės ir Jurgitos Juodytės videokūrybos pristatymas „Lithuanian Videospritz“ (projekto kuratorius – Daniele Capra). „Videospritz“ – nuo 2005 m. „Trieste Contemporanea“ organizuojama tarptautinė programa, skirta jauniems videokūrėjams. Šis projektas yra įžanga į kitų metų platų Lietuvos videomeno kūrėjų pristatymą.

Gruodžio 10 d. pokalbyje su projekto kuratoriumi menininkės pristatė savo kūrybos idėjas, metodus bei platų tiriamų temų lauką. I. Galinytės kūryboje susitinka scenos menai, šokis ir teatras. Skirtingomis meninėmis kalbomis kūrėja tiria tarpžmogiškus ryšius ir ieško būdų nugalėti praeities traumas. J. Juodytės kūryba apima platų spektrą – nuo ​​performanso iki videomeno, nuo konceptualaus meno iki socialinio dizaino. Tradicijų ar reklamos diktuojami socialiniai įpročiai, išankstiniai nusistatymai ir stereotipai tampa jos kūrinių atspirties taškais. „Lithuanian Videospritz“ – šių menininkių kūrybą tiriantis projektas, kuriame performanso ir šokio praktika persipina su asmeninių ir socialinių problemų analize.

Gruodžio 11 d. kūrėjų darbai buvo parodyti „Trieste Contemporanea“ galerijos lankytojams.

„Lithuanian Videospritz“ yra Lietuvos kultūros instituto projektas, globojamas Lietuvos Respublikos ambasados Italijoje ir organizuojamas bendradarbiaujant su Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.