Lietuvių kūrėjų filmui – Venecijos kino festivalio apdovanojimas

Data

2021 09 12

Įvertinimas
0
photo_2783134.jpg

Rugsėjo 11 d. paskelbti 78-ojo Venecijos kino festivalio apdovanojimai. Filmas „Piligrimai“ (rež. Laurynas Bareiša) pelnė pagrindinį konkursinės programos „Horizontai“ apdovanojimą – juodojo liūto statulėlę.

Tai jau antrasis režisieriaus pasirodymas Venecijos kino festivalyje – 2017 m. čia buvo pristatytas trumpametražis filmas „Pirtis“. Kiti L. Bareišos trumpo metro filmai yra pasirodę tarptautiniuose A klasės kino festivaliuose Berlyne, San Sebastiane, Lokarne. Šiemet režisierius debiutavo su ilgametražiu filmu, kuriame pagrindinius vaidmenis sukūrė kylančios ir jau žinomos jaunosios kartos žvaigždės – Gabija Bargailaitė, Giedrius Kiela, Paulius Markevičius ir Indrė Patkauskaitė. Filmo prodiuserė Klementina Remeikaitė oficialaus kvietimo į festivalį sulaukė dar gruodį – taip „Piligrimai“ tapo pirmuoju filmu, įtrauktu į konkursinę „Horizontų“ programą. Filmo premjera Venecijoje įvyko rugsėjo 8 d.

Venecijos kino festivalis – vienas svarbiausių A klasės kino festivalių pasaulyje. Filmo pripažinimas tokio tipo renginyje garantuoja, kad filmą pamatys didelė tarptautinė auditorija, agentai ir platintojai.

EPA-ELTA nuotrauka