Lietuviškų filmų festivalis Berlyne

Data

2022 11 07

Įvertinimas
0
20221106_181046.jpg

Lapkričio 7 d. Berlyne baigėsi beveik savaitę trukęs ir daug publikos sutraukęs lietuviškų filmų festivalis „Litauishes Kino Goes Berlin“, vykęs jau 12-tą kartą. Konkursinėje trumpųjų filmų programoje, kur nugalėtoją renka žiūrovai, šiemet vienodai balsų surinko ir nugalėtojais paskelbti du filmai – Sauliaus Baradinsko „Techno, mama“ bei iš Bangladešo kilusio režisieriaus Nuruzzaman Khan bei Akvilės Žilionytės prodiusuotas filmas „Prieš karą ir pandemiją buvo meilė ir blakės“. Prizas nugalėtojams – akreditacija į sausį vyksiantį Vilniaus tarptautinį trumpųjų filmų festivalį.

Festivalyje šiemet didelis dėmesys skirtas  Jonui Mekui: didelį susidomėjimą pelnė jo trumpųjų filmų programa, pagal filmą „Kai aš judėjau pirmyn, kartkartėmis mačiau trumpus grožio blyksnius" multimedijų menininkas Julius Zubavičius sukūrė ypatingą performansą iš Meko vaizdų su elektronine muzika,  menininkas Denisas Kolomyckis pasakojo asmenines istorijas iš susitikimų su Jonu Meku Niujorke ir Vilniuje. „Sputnik“ kino teatre Berlyne iki gruodžio veiks specialiai festivaliui sukurta paroda „FLUX FEST“, kurioje dalis Jono Meko vizualiųjų menų centro kolekcijos su garsiausių „Fluxus“ judėjimo menininkų darbais.

Šiemet festivalyje buvo parodyta 17 trumpųjų lietuviškų filmų, „Festivalių perlų“ programoje į Berlyno kino ekranus festivalis atvežė ilgametražius filmus „Piligrimai“ (rež. L. Bareiša), „Tvano nebus“ (rež. M. Sargsyan), „Man viskas gerai“ (rež. E. Jankauskas) bei pirmąjį mokslinės fantastikos lietuvišką filmą „Vesper“ (rež. K. Buožytė ir B. Semper). Po filmų į žiūrovų klausimus atsakė filmų aktoriai Giedrius Kiela bei Žygimantė Elena Jakštaitė.

Solidarizuodamasis su Ukrainos menininkais ir skatindamas nepamiršti paramos jai „Litauisches Kino Goes Berlin“ festivalis parodė Ukrainos trumpųjų filmų programą, kurią kuravo kartu su Ukrainos  kino festivaliu Berlyne. Programoje – 5 ukrainietiški trumpieji filmai, parodantys šiandienos šalies gyvenimą ir žmonių tarpusavio ryšius. Dalis lėšų iš šių seansų bus skirta Ukrainos menininkus remiančiai labdaringai organizacijai „Artdacha“.

„Litauisches Kino Goes Berlin“ festivalis buvo sugalvotas kaip lietuviškų filmų savaitė 2011-aisiais, per 12 metų išsiplėtė iki 5 dienų festivalio dviejuose Berlyno  kino teatruose –  „Acud“ ir „Sputnik“.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, programa „Globali Lietuva”, Lietuvos kino centras, Lietuvos ambasada Vokietijoje, Jonui Mekui skirtą programą šiemet parėmė Lietuvos kultūros institutas. Festivalį organizuoja VšĮ „Menininkių projektai“.