Lietuviški akcentai Šiaurės Vokietijos festivalyje NORDEN

Data

2019 09 02

Įvertinimas
0
Aktorius Hans Löw ir leidėjas Sebastian Guggolz.JPG

Šiaurės Vokietijoje, Šlesvige, prasidėjo vienas didžiausių kultūros festivalių NORDEN. Rugsėjo 1 dieną literatūrinėje programoje pristatytas lietuvių rašytojo Antano Škėmos romanas "Balta drobulė" ("Das weiße Leintuch"). Apie autorių ir jo kūrybą renginio metu pasakojo leidėjas Sebastianas Guggolzas, kūrinio ištraukas skaitė žinomas aktorius Hansas Löw.

Romanas "Balta drobulė" buvo išleistas 2017 metais, kuomet Lietuva dalyvavo Leipcigo knygų mugėje šalies viešnios teisėmis. Tais metais jis susilaukė itin didelio Vokietijos spaudos ir skaitytojų dėmesio. Ypatingą kritikų pripažinimą už meistriškai atliktą darbą pelnė kūrinio vertėja į vokiečių kalbą Claudija Sinnig.

Tai ne vienintelis renginys NORDEN festivalyje: rugsėjo 5 dieną 20.15 val. festivalio scenoje (Garten-Bühne) savo muzikinę programą pristatys dainininkė iš Klaipėdos Ingaja.

Festivalio partneris – Lietuvos kultūros institutas. 

Šiaurės menų NORDEN festivalis vyksta antrąjį kartą. Savo programoje jis pristato ne tik šiaurės šalių šiuolaikinę muziką, bet ir trumpametražius filmus, gatvės teatro pasirodymus bei literatūrinius renginius. Čia vyksta įvairios dirbtuvės, kursai tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Daugiau informacijos apie festivalį rasite čia

 

Nuotraukoje: Aktorius Hans Löw ir leidėjas Sebastian Guggolz.