Lietuvai Briuselio komiksų festivalyje atstovaus keturios menininkės

Data

2019 09 09

Įvertinimas
0
D0894EDC-9D11-4407-95E2-F622FCFBB60D.jpeg

Rugsėjo 13–15 dienomis Briuselyje vyks kasmetis Briuselio komiksų festivalis, per savaitgalį sulaukiantis apie 100 tūkst. lankytojų ir 250 komiksų autorių.

Lietuvai Briuselio komiksų festivalyje atstovaus keturios menininkės. Rašytoja Jurga Vilė ir iliustratorė Lina Itagaki, kurių komiksų knyga apie tremtį „Sibiro haiku“ (jau išversta ir į prancūzų kalbą) pelnė akcijos „Metų knygos rinkimai 2018“ apdovanojimą Metų knygos vaikams kategorijoje, ves kūrybines dirbtuves istorine tremčių tematika mokyklinio amžiaus vaikams. Iliustratorė Akvilė Misevičiūtė (Magicdust), 2017 m. pelniusi pagrindinį Rytų Londono komiksų ir menų festivalio ELCAF bei „WeTransfer“ apdovanojimą, kuris suteikė galimybę išleisti komiksų knygą anglų kalba „Tropical Wildchilds“,  ves dirbtuves apie lipdukų ir komiksų scenarijų kūrimą remiantis rastais daiktais. Komiksų autorė Miglė Anušauskaitė, sukūrusi knygas „10 litų. Grafinė novelė apie Darių ir Girėną“ (bendraautorė Gerda Jold), „Dr. Kvadratas. Greimas ir jo semiotika“, ves dirbtuves apie lingvistiką menininkams.

Išvardytos autorės taip pat eksponuos savo darbus bendroje parodoje, susitiks su Europos ir kitų pasaulio šalių komiksų kūrėjais ir leidėjais, pristatys stiprėjančią ir augančią Lietuvos komiksų kultūrą. L. Itagaki ir J. Vilės kūryba skirta tremčių tematikai, M. Anušauskaitė savo komiksams taip pat dažnai pasirenka Lietuvos istorines temas, literatūros kritiką.

Europos Sąjungos kultūros institutų tinklas EUNIC kartu su Izraeliu, Suomija, Estija, Lietuva, Vengrija, Lenkija ir Portugalija bei Baskų šalimis rengia bendrą stendą ir bendrą programą: panelines diskusijas, kūrybines dirbtuves, parodą, komiksų knygų pristatymus, bendrą komiksų piešimą.

Projekto partneriai: Europos Sąjungos kultūros institutų tinklas EUNIC, Briuselio turizmo agentūra „Visit.Brussels“, Lietuvos Respublikos ambasada Belgijoje.