Kultūros taryba paskyrė finansavimą strateginių programų įgyvendinimui

Data

2017 12 07

Įvertinimas
1
taryb_lo_170500_e01_xxx.jpg

Lietuvos kultūros taryba (LKT) paskyrė finansavimą programai „Kultūros ar meno srities organizacijų strateginių programų įgyvendinimas“. Tai šiuo metu didžiausia finansavimo programa, skirta užtikrinti sėkmingą, tęstinę stipriausių nevyriausybinių kultūros organizacijų veiklą. Dvylikai skirtingas kultūros ir meno sritis atstovaujančių organizacijų paskirstyta 1 mln. 200 tūkst. eurų.

Iš 54 pateiktų paraiškų remiantis ekspertų išvadomis ir rekomendacijomis buvo finansuotos 12 organizacijų pateikusių stipriausias strateginės veiklos programas 2018 metams. Finansuotos šiuolaikinio meno, muzikos, scenos ir audiovizualinių menų, literatūros, leidybos ir architektūros organizacijos.

Rengiant kultūros ar meno srities organizacijų strateginių programų įgyvendinimui skirtą finansavimo programą ir jos nuostatas buvo atsižvelgta į didėjančius sėkmingai projektus įgyvendinančių nepriklausomų kultūros ir meno įstaigų poreikius. Tikimasi, kad jau nuo 2019 m. šiai programai skirtomis lėšomis kitų metų konkursą laimėjusios įtaigos galės būti finansuojamos trejus metus. Taip siekiama sumažinti projektų administravimo naštą, bei užtikrinti ilgametės kultūrinės veiklos tęstinumą. Taip pat primename, jog šioje programoje nefinansuotų organizacijų paraiškos, pateiktos į kitus – sričių ir programų – konkursus bus ir toliau vertinamos bendrąja tvarka.

Trumpai susipažinti su savo strategines programas 2018 m. įgyvendinsiančiomis organizacijomis galite: čia