Kultūros ministro Simono Kairio sveikinimas Lietuvos operos 100-mečio proga

Data

2020 12 31

Įvertinimas
0
Traviata_1920_LTMKMfondai.jpg

1920-ųjų gruodžio 31-osios vakarą Kauno miesto teatre buvo parodytas pirmasis Lietuvoje profesionalios operos spektaklis – Giuseppe‘s Verdi „Traviata“. Ši data taip pat laikoma Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro gimtadieniu. Taip laikinojoje sostinėje šalia svarbių valstybinių struktūrų pradėti formuoti ir profesionalaus teatro bei operos pamatai, padėję atsiskleisti mūsų šalies scenos talentams. Menas ir kultūra buvo suvokiami kaip būtina nepriklausomos tautos formavimosi, netgi išlikimo sąlyga. 

Daug dešimtmečių Lietuvoje gyvavo tradicija senuosius metus palydėti garsiąja „Traviata“, kurios klausytojai kaskart išgyvendavo visą emocijų diapazoną. Vaidmuo „Traviatoje“ įrašytas į daugelio garsiausių Lietuvos operos solistų biografijas: nuo Kipro Petrausko ir Adelės Galaunienės – pirmųjų Alfredo ir Violetos vaidmenų kūrėjų – iki ryškiausių mūsų dienų solistų. Nors šiandien dėl sudėtingos pandeminės situacijos klausytis gražiausių arijų vis dar galime tik virtualiai, tegu tai neužtemdo šios ypatingos sukakties. Pasitinkant Lietuvos operos 100-metį sveikinu visą operos pasaulio bendruomenę. Kūrėjams linkiu ir toliau išlaikyti aukščiausius kokybės standartus, savo įspūdingais pasiekimais garsinti šalies vardą svetur ir visuomet žinoti, kad jie labai reikalingi Lietuvos scenai ir publikai.

Fotografijoje – 1920 m. gruodžio 31 d. parodyta G. Verdi opera „Traviata“. Nuotrauka saugoma Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus fonduose