Kultūros ministrės vizitas Berlyne – naujų kultūros mainų ir ryšių su Vokietija plėtra

Data

2017 12 08

Įvertinimas
1
prix_du_cinema_universitaire_europeen.jpg

Gruodžio 8–10 d. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson su darbo vizitu lankosi Berlyne. Ministrė susitiks su kultūros ir meno institucijų vadovais, aptars naujus kultūrino bendradarbiavimo projektus, dalyvaus 30-oje Europos kino apdovanojimų ceremonijoje.

„Vokietija yra labai svarbi Lietuvos partnerė kultūros srityje. Šio vizito tikslas – ieškoti galimybių plėtoti kultūros ryšių ir mainų spektrą, pristatyti iškilių ir jaunų šiuolaikinių Vokietijos menininkų kūrybą Lietuvoje ir sudominti vokiečių kultūros visuomenę Lietuvos autorių darbais“, – sako ministrė L. Ruokytė-Jonsson.   

Kultūros ministrė vizito metu susitiks su Berlyno žydų muziejaus programų direktore Léontine Meijer-van Mensch ir aptars galimybę šiame muziejuje surengti parodas, atspindinčias Lietuvos žydų istoriją ir kultūrą. Ministrė taip pat susitiks  su vieno svarbiausių šiuolaikinio meno muziejų Vokietijoje – Hamburger Bahnhof direktore Gabriele Knapstein ir fotografijos galerijos „CO Berlin“ vyriausiuoju kuratoriumi Felixu Hoffmannu.

Gruodžio 9 d. L. Ruokytė-Jonsson dalyvaus Europos kino akademijos (EFA) rengiamuose jubiliejiniuose 30-uose Europos kino apdovanojimuose.

Po 2002 metų Frankfurto tarptautinės knygų mugės, kurioje Lietuva dalyvavo šalies viešnios teisėmis, mūsų rašytojai su dideliu pasisekimu prisistatė vokiškai skaitančiai šalių auditorijai. Šiemet kovo mėnesį tarptautinei Leipcigo knygų mugei išverstos ir išleistos 26 lietuvių autorių  knygos. Didžiausios sėkmės tarp kritikų ir skaitytojų sulaukė Antano Škėmos „Balta drobulė“, kurią išvertė Claudia Sinnig.

Pastaraisiais metais Lietuvos kino menininkai sėkmingai dalyvauja garsiuose Vokietijos kino festvaliuose Liubeke, Kaselyje ir Oberhauzene. 

Bendradarbiaujant Lietuvos ir Vokietijos kultūros institucijoms, vyksta tęstiniai menininkų projektai. Lietuvos kūrėjai turi galimybę Vokietijos menininkų rezidencijose įgyvendinti savo idėjas ir savo kūrinius pristatyti Vokietijos meno gerbėjams.