Kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson dėmesys kultūrai ir menui regionuose

Data

2017 05 18

Įvertinimas
0
888.jpg

Ketvirtadienį kultūros ministrė Liana Ruokytė–Jonsson lankėsi Raseinių rajone.

Susitikusi su Raseinių meru Algirdu Griciumi ir kitais savivaldybės administracijos atstovais, ministrė aptarė kultūros padėtį šiame krašte. Savivaldybės atstovai pristatė problemas, su kuriomis dažnai susiduria Raseinių krašto kultūros darbuotojai: neatnaujinta infrastruktūra, neretai dubliuojasi skirtingų įstaigų veikla.

Ministrė L.Ruokytė–Jonsson patikino, kad dauguma išsakytų pastabų yra žinomos ir jos bus kompleksiškai sprendžiamos visos Lietuvos kultūros įstaigų lygiu. Ketinama priimti naujai suformuluotą kultūros plėtojimo strategiją, kuri suteiks naujų impulsų ir galimybių kultūros sektoriaus darbuotojams. Tačiau Kultūros ministerija tikisi, kad savivalda ir toliau aktyviai savarankiškai prisidės prie kultūros puoselėjimo.

„Savivalda yra savivalda ir ji pati gali daug nuveikti šioje srityje. Mūsų užduotis – rasti aukso vidurį rekomendacijų ir gairių, į kurias savivaldybės galėtų atsižvelgti“, – pabrėžė ministerijos atstovai.

Ministrė taip pat lankėsi buvusiame Dominikonų vienuolyne, kuriame šiuo metu yra įsikūręs Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos skyrius, taip pat Pasandravyje (Raseinių raj.), kur ir prasidėjo „Lietuvos muziejų kelias“.

Kultūros ministrė ketina susipažinti su kultūros padėtimi ir kituose Lietuvos regionuose. Planuojami vizitai ir į kitas savivaldybes.