Kultūros ministrė susitiko su Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos prezidente

Data

2017 12 05

Įvertinimas
2
22221.jpg

Gruodžio 5 d. kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson susitiko su naujai išrinkta Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos (IFLA) prezidente Gloria Perez-Salmeron.

Susitikimo metu buvo aptarta IFLA kuriama bendra bibliotekų ateities vizija – IFLA Global Vision ir jos reikšmė pasaulio bibliotekų bendruomenės ateičiai.

Kultūros ministerija yra patvirtinusi šalies bibliotekų plėtros strategines kryptis iki 2022 metų.   Bus siekiama, kad bibliotekos taptų  pajėgiausia kultūros, mokslo, mokymosi visą gyvenimą, ekonominės ir socialinės plėtros skatinimo informacine infrastruktūra, kuri yra būtina  valstybės pažangai.  

„Stengsimės, kad Lietuva prisidėtų prie svarbiausio IFLA tikslo – vienyti bibliotekininkus ir informacijos specialistus, kuriant bendrą bibliotekų ateities viziją“, – kalbėjo kultūros ministrė.

IFLA prezidentė teigiamai įvertino Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos rekonstrukciją, inovatyvių sprendimų įdiegimą ir naujų erdvių atvėrimą lankytojams.

Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir institucijų federacija – jau 90 metų tarptautinėje arenoje aktyviai veikiantis bibliotekininkų profesinis tinklas.

IFLA – įtakinga tarptautinė bibliotekininkų bendruomenės organizacija, kuri yra atstovaujama tarptautiniu ir globaliu lygiu veikiančiose institucijose – Jungtinių tautų organizacijoje, UNESCO, Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijoje, Pasaulio prekybos organizacijoje ir kt.

IFLA kasmet organizuoja savo profesinei bendruomenei skirtus Pasaulio bibliotekų ir informacijos kongresus, kurio metu įvairiuose pasaulio šalyse veikiančios bibliotekos ir jų asociacijos keičiasi žiniomis ir patirtimi, vertina ir apibendrina bibliotekų ir informacijos srities naujoves bei tendencijas. 2017 m. Vroclave vykusiame kongrese dalyvavo 3000 specialistų iš 122 šalių.