Kultūros ministrė susitiko su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vadovybe

Data

2017 02 28

Įvertinimas
1
Ruokytė Ibelh.jpg

Antradienį, vasario 28 d., kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson Kultūros ministerijoje susitiko su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektoriumi prof. Zbignevu Ibelgauptu ir LMTA vadovybe. Susitikimo metu aptarti aukštųjų meno mokyklų optimizavimo klausimai ir LMTA bendradarbiavimas su Kultūros ministerija.

LMTA rektorius Z. Ibelgauptas pristatė LMTA siūlomą aukštųjų meno mokyklų optimizavimo viziją. Anot rektoriaus, šiuo metu egzistuojanti menininkų rengimo sistema yra per daug fragmentuota ir išskaidyta. „Kiekvienas miestas turi savo universitetą menininkams rengti, kai tuo tarpu akivaizdu, kad valstybė nėra pajėgi parengti tiek menininkų, kad užpildytų visas aukštąsias mokyklas. Būtina aukštųjų meno mokyklų veiklos sinchronizacija“, – kalbėjo rektorius. Anot jo, LMTA siūlo aukštųjų meno mokyklų konsolidaciją, kuri užtikrintų, kad menininkus rengtų tik aukštosios mokyklos, pajėgios užtikrinti trijų pakopų studijas. Taip pat rektorius pažymėjo, kad LMTA sutiktų prisiimti atsakomybę už visą menininkų rengimo piramidę, kuri įtrauktų ir konservatorijas bei muzikos mokyklas.

Kultūros ministrė susitikime pabrėžė, kad galvojant apie tokią sistemos pertvarką būtina atsižvelgti į meninininkų rengimo unikalumą ir specifiką. „Svarbiausi menininkų rengimo iššūkis šiandien – per didelė menininkų rengimo sistemos fragmentacija, dėl kurios kenčia studijų kokybė“, – susitikimo metu teigė ministrė.

Akademijos rektorius pakvietė kultūros ministrę naudoti akademijos intelektinį potencialą formuojant kultūros politiką. Tuo tarpu kultūros ministrė pakvietė LMTA studentus pristatyti savo darbus Kultūros ministerijoje „Kultūros nakties“ metu.