Kultūros ministrė susitiko su Kinijos ambasadoriumi Lietuvoje

Data

2017 03 02

Įvertinimas
1
Ruokytė kinų 2.jpg

Kovo 2 d. kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson susitiko su Kinijos ambasadoriumi Lietuvoje Wei Ruixing.

Susitikime buvo apžvelgtas kultūrinis bendradarbiavimas dvišaliu ir daugiašaliu lygmenimis, aptartos artimiausios jo perspektyvos. Buvo pažymėta, kad 1993 m. pasirašyta Kultūrinio bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos ir Kinijos Vyriausybių ir kas penkerius metus atnaujinamos Kultūrinio bendradarbiavimo programos tarp abiejų valstybių Kultūros ministerijų sukuria teisinį pagrindą institucijų delegacijų mainams bei ryšiams profesionalaus meno, literatūros, leidybos, muziejų, bibliotekų, paveldo ir kitose srityse.

Ministrė pasidžiaugė pastaraisiais metais, ypač įsteigus kultūros atašė pareigybę Lietuvos ambasadoje Pekine 2015 m., suaktyvėjusiais Lietuvos kultūros pristatymais, kurie apima vis platesnę geografiją. 2016 m. minint dvišalių diplomatinių santykių 25-metį Kinijoje pristatyta daugiau nei 20 pavadinimų teatro ir šokio spektaklių, lietuvių rašytojai dalyvavo literatūros festivalyje „Bookworn“, o leidėjų asociacija – Pekino knygų mugėje. Šilko kelio muzikos festivalyje koncertavo Lietuvos kamerinis orkestras, Pekine surengta apžvalginė lietuvių fotografijos paroda. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras ir Nacionalinė filharmonija pasirašė partnerystės susitarimus su svarbiausiomis Kinijos kultūros institucijomis ir festivaliais. „Nuoseklaus darbo dėka Lietuvos kultūros ženklas tampa atpažįstamas Kinijoje“, – sakė Liana Ruokytė-Jonsson.

Šie metai prasidėjo sėkmingomis Lietuvos operos ir baleto teatro trupės gastrolėmis Nacionaliniame scenos menų centre Pekine. Nacionalinė dailės galerija gegužės mėn. ruošiasi surengti parodą „Lietuvos dailė: mąstymas per peizažą“ Kinijos nacionaliniame dailės muziejuje. Lietuva taip pat aktyviai dalyvauja Vidurio ir Rytų Europos – Kinijos bendradarbiavimo platformoje.

Ambasadorius Wei Ruixing pažymėjo, kad kultūriniai ryšiai plėtojami abiem kryptimis. Jis pasidžiaugė pernai įvykusiu Kinijos kultūros viceministro Ding Wei vizitu Lietuvoje, jo metu buvo pasirašyta tarpinstitucinė kultūrinio bendradarbiavimo programa 2017-2021 metams. Ambasadorius atkreipė dėmesį, kad Lietuvos publika puikiai priima tradiciniais tapusius Kinijos nacionalinių instrumentų orkestrų ir kitų muzikantų koncertus Nacionalinėje Filharmonijoje, daug lankytojų sulaukia Kinijos klasikinio meno paroda, šiuo metu veikianti Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje.

Ministrė ir ambasadorius sutarė nuosekliai palaikyti ir plėtoti tvarius ryšius tarp institucijų ir kultūros organizacijų.