Kultūros ministrė susitiko su JAV, Prancūzijos ir Latvijos ambasadoriais

Data

2017 02 15

Įvertinimas
1
JAV AMBASAD 4.jpg

Vasario 14 d. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadore Anne Hall, Prancūzijos Respublikos ambasadoriumi Philippe’u Jeantaud ir Latvijos Respublikos ambasadoriumi Einaru Semaniu.

Susitikime su JAV ambasadore Anne Hall kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson pabrėžė, kad partnerystė su JAV yra labai svarbi ir plėtojama įvairiose srityse. Buvo aptartas platus bendradarbiavimo klausimų spektras – tai visuomenės informacinio raštingumo didinimas, vaikų ir jaunimo edukacija per kultūrą, profesionalios kultūros regionuose prieinamumas ir regionų kultūra, kultūros sektoriaus darbuotojų regionuose kompetencijų didinimas, JAV litvakų įsitraukimas į kultūrines ir edukacines veiklas Lietuvoje bei atkreiptas dėmesys į JAV lietuvių diasporos indėlį į dvišalių ryšių plėtrą.

Ministrė pakvietė JAV ambasadą bendradarbiauti regionuose, vaikų ir jaunimo švietimo projektuose bei informacinio raštingumo ugdyme. „Labai svarbu dirbti su mokiniais ir jaunimu. Vienas vizitas mokykloje gali iš esmės pakeisti jaunų žmonių pasaulio suvokimą ir mąstymą“, – sakė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Susitikime su Prancūzijos ambasadoriumi Philippe‘u Jeantaud ministrė pabrėžė bendradarbiavimo su Prancūzijos kultūros įstaigomis svarbą, Prancūzų instituto indėlį pristatant Prancūzijos kultūrą Lietuvoje, šio instituto periodiškai organizuojamus renginius, tarp kurių minėtas ir ką tik pasibaigęs prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“. Kaip teigė ministrė, „Bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Prancūzijos kino srityje, praėjusiais metais įsigaliojęs dvišalis susitarimas dėl kino koprodukcijos atveria mums dar daugiau galimybių, turime jomis aktyviau naudotis.“

Prancūzijos ambasadorius Philippe‘as Jeantaud pristatė ministrei ambasados ir Prancūzų instituto iniciatyvas, išreiškė Prancūzijos institucijų siekį skatinti glaudesnį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Prancūzijos kultūros organizacijų fotografijos, kino ir šokio srityse. Ambasadorius kvietė aktyviau bendradarbiauti perduodant gerąsias patirtis muziejininkystės, bibliotekininkystės, kultūros paveldo aktualizacijos ir įveiklinimo srityse, telkiant frankofoniškąją Lietuvą ir skatinant kultūros raiškos įvairovę. „Kultūra yra didžiausias turtas, įtvirtinantis mūsų nacionalinę ir europietiškąją tapatybę“, – sakė ambasadorius.

Susitikimo metu taip pat buvo aptartas vienas aktualiausių Lietuvai ES darbotvarkės klausimų – šiuo metu vykstančios šalių narių derybos dėl Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos peržiūros.

Susitikime su Latvijos ambasadoriumi Einaru Semaniu ministrė aptarė artėjantį Latvijos kultūros ministrės Daces Melbārdes vizitą ir bendrus Lietuvos ir Latvijos valstybių 100-mečiui rengiamus projektus, kurie, kaip minėjo ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, dar kartą įvairiais aspektais atskleis ilgametį Lietuvos ir Latvijos menininkų, kultūros organizacijų ir institucijų bendradarbiavimą ir bičiulystę.