Kultūros ministrė su Seimo Pirmininku, aplinkos ministru ir Nacionalinio muziejaus direktore aptarė Gedimino kalno tvarkybos darbus

Data

2016 12 29

Įvertinimas
1
susitikimas Nac muziejuje12.jpg

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson apžiūrėjo Gedimino kalno nuošliaužas ir kartu su Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu, aplinkos ministru Kęstučiu Navicku ir muziejaus direktore Birute Kulnyte aptarė kalno tvarkybos darbus.

Kultūros ministrė informavo, kad už Gedimino kalno priežiūrą atsakingas Nacionalinis muziejus kreipėsi į Civilinės saugos tarnybą, prašydamas dar kartą patikrinti situaciją, ar iš tikrųjų ta teritorija yra saugi lankytojams.

Pasak ministrės, visi darbai suplanuoti ir atliekami laiku. Siekiant apsaugoti kalną nuo tolimesnių nuošliaužų – būtina ilgalaikė kalno tvarkymo strategija, aiškus problemų sprendimo procesas, įvardinti ir įgalinti jo dalyviai, o kompleksiniai veiksmai turi būti pagrįsti moksliniais taikomaisiais tyrimais ir aiškia komunikacija.

Iš karto po Naujųjų metų Gedimino kalne bus įrengti geodinaminiai detektoriai, vasario pabaigoje bus baigti betoninių juostų (rostverkų) tvirtinimo darbai, kurie dabar ir kelia didžiausias problemas.

Kasmet sausio 1-ąją prie Gedimino bokšto vykstanti trispalvės pakėlimo ceremonija šiemet numatyta papėdėje, Katedros aikštėje. Ant kalno pakils keletas karių, kad nuleistų senąją ir pakeltų naują valstybės vėliavą.

Su iki šiol priimtais sprendimais ir atliktais darbais tvarkant Gedimino kalną galima susipažinti: http://bit.ly/2hvSmiF