Kultūros ministrė: Plungėje įprasminama M. K. Čiurlionio kūrybos kelio atkarpa

Data

2018 09 29

Įvertinimas
1
888888.jpg

Plungėje, prie Oginskių rūmų – viename iš nacionalinio M. K. Čiurlionio kultūros kelio punktų šiandien atidengtas paminklas šiai iškiliai asmenybei. Iškilmingoje skulptorės profesorės Dalios Matulaitės sukurtos skulptūros atidengimo ceremonijoje dalyvavo kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Kultūros ministrė taip pat susitiko su Plungės rajono savivaldybės meru Audriumi Klišoniu ir aptarė kultūros bei meno paslaugų teikimo mokiniams – Kultūros paso – įgyvendinimo galimybes bei Regioninių kultūros tarybų, kultūros darbuotojų darbo sąlygų gerinimo klausimus. Ministrė taip pat lankėsi neseniai atnaujintame Plungės kultūros centre.

„Tai – pagarbos ir atminimo ženklas vienam iškiliausių mūsų kultūros atstovų. Gyvybinga kultūra pulsuojanti Plungė ir jos bendruomenė puoselėja jo atminimą, prisidėdama prie Lietuvos paveldo saugojimo. Plungė yra svarbus M. K. Čiurlionio kultūros kelio punktas, nes čia jaunas kūrėjas mokėsi ketverius metus. Čia jis pradėjo tapyti, kūrė muziką, o vėliau sutiko didžiąją gyvenimo meilę. Būtent Plungėje savo kelią pradėjo menininkas, kurio darbai stebina pasaulį ir garsina Lietuvą”, – sakė kultūros ministrė.

Ministrė priminė, kad Kultūros ministerija drauge su savivaldybėmis ir kultūros institucijomis inicijavo nacionalinį kultūrinį maršrutą, skirtą žymiajam Lietuvos kompozitoriui ir dailininkui. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio kelio projekte dalyvauja valstybinių ir nevyriausybinių įstaigų, organizacijų atstovai, bendruomenių nariai, M. K. Čiurlionio vardo muzikos festivalių, koncertų, konkursų ir renginių organizatoriai. Čiurlionio kelias drieksis per vietoves, susijusias su kompozitoriaus ir dailininko gyvenimu ir kūryba – Varėną, Druskininkus, Vilnių, Kauną, Plungę, Rietavą ir Palangą. Šis Čiurlionio gyvenimo ir kūrybos kelio projektas įprasmins žymiausio Lietuvos menininko, palikusio svarbų pėdsaką ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio meno istorijoje, atmintį. Iki 2025 metų, kai bus minimos M. K.Čiurlionio 150-osios gimimo metines, nacionalinį Čiurlionio kelią planuojama plėsti ir pakviesti įsitraukti kitas su šio menininko gyvenimu ir kūryba susijusias šalis – Lenkiją, Vokietiją, Rusiją. Bus siekiama, kad šiam projektui būtų suteikta Europos Tarybos sertifikuoto Europos kultūros kelio nominacija.

Šiandien kultūros ministrė dar vyks į Šiaulius, kur po renovacijos atidarytoje Valstybinio Šiaulių dramos teatro Didžiojoje salėje bus rodoma šio sezono premjera – spektaklis „Mindaugas“ (režisierius – Nikolas Darnstädt, Vokietija). Ministrė pasveikins teatro kolektyvą su sezono pradžia renovuotame teatre ir palinkės sėkmės 88-ajame teatro sezone.