Kultūros ministrė pasveikino 2016 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus

Data

2017 02 17

Įvertinimas
1
Ruokytė prezidentūra 3.jpg

Vasario 15 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė iškilmingos ceremonijos metu Prezidentūroje įteikė 2016 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijas. 2016 metais Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais tapo architektas Audrius Ambrasas, aktorius Vytautas Anužis, džiazo muzikai Viačeslavas Ganelinas, Vladimiras Tarasovas, Vladimiras Čekasinas, tapytoja Rūta Katiliūtė, kino režisierius Gytis Lukšas bei rašytojas Valdas Papievis.

„Tai ypatinga šventė Lietuvai – mes pagerbiame savo iškilius kūrėjus. Šių žmonių indėlis į Lietuvos kultūrą nusipelno paties aukščiausio įvertinimo. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų darbai, visų iškilių kūrėjų indėlis padėjo mums tapti tuo, kuo esame šiandien – pažangia, modernia valstybe, aktyvia europietiškos kultūros nare. Mes tampame ir globalios kultūros, pasaulinio konteksto dalimi, kartu išsaugodami savo tautos ir kultūros savitumą“, – sakė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

2016 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos įteiktos ir užsienyje gyvenantiems, tačiau su Lietuva glaudžius ryšius palaikantiems ir Lietuvai nuoširdžiai dirbantiems kūrėjams. Kultūros ministrė pasidžiaugė, kad šie kūrėjai nenutolsta, neatitrūksta nuo Lietuvos, o savo kūryboje savitai atskleidžia vienijantį bendražmogiškų vertybių kontekstą, kultūrines sąsajas, priartina žmogaus būties ir dvasinės raiškos horizontus, sujungia globalumą ir asmeninės būties trapumą į vientisą ir harmoningą meno kalbą.

Nuo 1989 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos kasmet teikiamos už Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurtus per pastaruosius 7 metus, taip pat kūrinius, sukurtus per ilgesnį nei pastarieji 7 metai laiko tarpą. Kasmet skiriamos ne daugiau kaip 6 kultūros ir meno premijos, iš jų ne daugiau kaip 2 premijos gali būti skiriamos už kūrinius, kaip ilgametį kūrėjo kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną. Kultūros ir meno premija yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio, tai sudaro 30 400 eurų.

BNS nuotrauka