Kultūros ministrė padėkojo Vokietijos ambasadorei už galimybę eksponuoti Vasario 16-osios aktą

Data

2017 12 06

Įvertinimas
1
8888.jpg

Gruožio 6 dieną kultūros ministrė susitiko su naujai paskirta Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadore Angelika Viets. Susitikimo metu buvo aptartas sėkmingas Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimas įvairiose kultūros ir meno srityse.

„Vokietija yra Lietuvos strateginė partnerė, vertiname mūsų šalių ryšius, Vokietijos dalyvavimą ir visokeriopą pagalbą mums itin svarbiame projekte – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse mums suteikta galimybė eksponuoti Vasario 16-osios aktą“, – kalbėjo kultūros ministrė.

Kultūros ministrė su ambasadore aptarė ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio renginius Vokietijoje. 2018 m. viename svarbiausių Berlyno muzikos centrų Konzerthaus planuojamas Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro ir dirigentės Mirgos Gražinytės, Martyno Levickio ir kvarteto „Mettis“ koncertai.

2018 metais dokumentinio kino festivalyje „DOK Leipzig“ bus pristatyta lietuviško kino programa „Focus on Lithuania“. Su Baltijos šalių kinu susipažins ir Riugeno kino festivalio dalyviai bei žiūrovai. Kitais metais Nacionalinis muziejus Valdovų rūmai kartu su Drezdeno valstybiniais meno rinkiniais ketina pristatyti parodą, aktualizuojančią Lietuvos ir Saksonijos ryšius.

Pastarieji metai buvo paženklinti įdomiomis kultūrinėmis pažintimis ir reikšmingais projektais. Šiemet Lietuva sėkmingai dalyvavo šalies viešnios teisėmis tarptautinėje Leipcigo knygų mugėje. Tai paskatino 26 lietuvių autorių knygų vertimus į vokiečių kalbą.

Vienu svarbiausiu kultūros bendradarbiavimo partneriu išlieka Lietuvoje veikiantis Goethe institutas, kuris beveik du dešimtmečius plėtoja ryšius su Lietuvos kultūros ir meno organizacijomis.