Kultūros ministrė: Lietuvos rusų dramos teatras – svarbus mūsų valstybės kultūros lauko veikėjas

Data

2018 08 09

Įvertinimas
1
SLR-67330.jpg

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, ketvirtadienį susitikusi su naująja Lietuvos rusų dramos teatro (LRDT) vadove Olga Polevikova, pasveikino ją pradėjus eiti šias pareigas, trumpai aptarė teatro veiklos perspektyvas ir pristatė ją LRDT kolektyvui.

„Su dideliu džiaugsmu pristatau teatrui naują vadovą, ir kartu šią akimirką galima pavadinti sugrįžimu. Olga Polevikova sugrįžta į teatrą, kuriame ji kadaise kūrė, buvo jo aktorė. Olga Polevikova sugrįžta, praturtėjusi naujomis kūrybinėmis ir vadybos patirtimis, parengusi stiprią teatro kūrybinės veiklos programą“, – kalbėjo kultūros ministrė LRDT darbuotojams.

Ministrė L. Ruokytė-Jonsson, pažymėjusi, kad septynis dešimtmečius skaičiuojantis Rusų dramos teatras yra svarbus daugiatautės Lietuvos kultūros lauko veikėjas, palinkėjo, kad su naujo vadovo atėjimu prasidėtų ir naujas kūrybinis etapas, praturtinantis teatro kūrybinę biografiją, vienijantis ir stiprinantis kolektyvą. Teatro kolektyvui kultūros ministrė palinkėjo įdomaus darbo, sutarimo ir sėkmės.

Prieš tai vykusiame susitikime naujoji teatro direktorė trumpai pristatė ministrei pagrindinius LRDT kūrybinės veiklos programos akcentus ir naujas iniciatyvas, akcentuodama, kad bus formuojamos tokios teatro vertybės, kaip aukšta meninė kokybė, intelektualumas, novatoriškumas ir tradicijų saugojimas.

Ministrė pasidžiaugė, kad naujoji vadovė mato neišnaudotų kūrybinių resursų teatre ir nori jį atverti naujovėms, iniciatyvoms, plėtoti itin svarbias edukacines veiklas. „Teatro vadovė turi tikrai įkvepiančių, labai reikalingų idėjų, kaip įgyvendinti keliamus tikslus, kad kultūra taptų visuomenės gyvenimo būtinybe, kad ji būtų kuo plačiau prieinama kiekvienam žmogui“, – sakė kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson.

Prieš tapdama LRDT vadove, aktorė, scenos kalbos dėstytoja O. Polevikova vadovavo savo įkurtam mokymų centrui „Vilnius Voice and Acting Center“. Nuo 2009 scenos kalbą dėsčiusi O. Polevikova savo patirtimi dalijosi su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentais, scenos profesionalais ir tarptautinių kūrybinių dirbtuvių dalyviais. O. Polevikova yra sukūrusi vaidmenis Lietuvos rusų dramos ir Maskvos dramos teatruose.