Kultūros ministrė: „Konservatoriai ir vėl kovoja su priešais, kurie egzistuoja tik jų galvose“

Data

2017 01 01

Įvertinimas
1
IMG_0647.jpg

Reaguodama į LR Seimo narės konservatorės Rasos Juknevičienės žinutę, kuria iškraipomas kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson pasisakymas apie Lietuvos kultūros politiką, kultūros ministrė ragina neklaidinti visuomenės ir nesivaikyti pigaus politinio kapitalo.

„Konservatoriams nuo pat partijos užgimimo buvo būdinga chroniška priešų paieška Lietuvos viduje ir pretenzijos į patriotizmo monopolį. Kaltinti mane nostalgija sovietmečiui gali tik niekingi propagandistai ir melagingų naujienų kūrėjai. Liūdniausia, kad šitaip yra nukreipiamas dėmesys nuo pagrindinės temos – kultūros finansavimo ir jos reikšmės valstybės politikoje. Gali būti, kad taip daroma sąmoningai – būtent konservatorių vyriausybei valdant kultūrai finansavimas buvo mažinamas daugiau nei kitoms sritims“, – teigia ministrė.

Kultūros ministrė visuomet deklaravo, kad kultūrai per Nepriklausomos Lietuvos laikotarpį buvo skiriama per mažai dėmesio. Tai yra iš esmės savižudiška politika ir už ją atsakingos iki šiol buvusios vyriausybės.