Kultūros ministrė: „Jungtinė karalystė tampa išskirtiniu Lietuvos kultūros partneriu“

Data

2017 08 08

Įvertinimas
0
2222.jpg

Rugpjūčio 8 d. kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson susitiko su paskirtuoju Lietuvos ambasadoriumi Jungtinėje Karalystėje Renatu Norkumi.

„Kitais metais mūsų laukia įdomus ir nelengvas iššūkis – Lietuva kartu su Latvija ir Estija bus išskirtinės Londono knygų mugės viešnios. Noriu tikėti ir matau pakankamai ženklų, kad Lietuvos ir Jungtinės Karalystės literatūrinis, kultūrinis bendravimas ir bendradarbiavimas po Londono knygų mugės įgaus dar didesnį pagreitį“, – teigė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Kultūros ministrė pabrėžė, kad įvairiose kultūros srityse Jungtinėje Karalystėje jau yra nemažas įdirbis, ypač vaizduojamųjų menų srityje, daug ryšių sieja Lietuvos ir Jungtinės Karalystės institucijas kino srityje, britų kino industrija renkasi Lietuvą kaip palankią šalį kino gamybai, Lietuvoje filmuotas didelio populiarumo sulaukęs BBC televizijos serialas „Karas ir taika“. 2016 m. lietuvių dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla paskirta Birmingemo miesto simfoninio orkestro meno vadove. Tad Lietuvos vardas vis dažniau galės būti siejamas su aukščiausio lygio meistriškumu klasikinės muzikos srityje.

Kartu su Lietuvos ambasadoriumi Jungtinėje Karalystėje apžvelgtos ir kitos aktualijos – Lietuvos kultūros instituto ir kultūros atašė vykdoma menininkų ir kultūros srities profesionalų vizitų programa, Lietuvos kultūros organizacijų kultūros vadybos ir komunikacijos kompetencijų didinimas pasitelkiant stažuotes, praktikas, kursus ir kt. galimybes kultūros edukacijos, strateginio planavimo, lėšų pritraukimo, rinkodaros srityse.