Kultūros ministrė dalyvavo tarptautinės Vilniaus knygų mugės atidaryme

Data

2017 02 23

Įvertinimas
1
ministre muge.jpg

Vasario 23 d. kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson kartu su prezidente Dalia Grybauskaite parodų ir kongresų centre „Litexpo“ paskelbė 18-osios tarptautinės Vilniaus knygų mugės pradžią. 

Šių metų Vilniaus knygų mugės tema – Lietuviški ženklai pasaulyje. Knygų mugė yra didžiausia Baltijos šalių regione, kasmet sutraukianti apie 60 000 lankytojų, per 4 dienas skaitytojams pristatanti ne tik literatūros naujienas, bet ir kviečianti į aktualias ir svarbias diskusijas. Šiemet ypač aktualus autorinių  mokesčių klausimas bus aptartas diskusijoje ,,Quo vadis, Lietuva".

Pirmą mugės dieną bus apdovanoti „Knygos meno“ konkurso laimėtojai, surengta ,,Gražiausių Lietuvos 2016 metų knygų“ paroda. 

Kultūros ministrė sveikindama mugės dalyvius pasidžiaugė, kad šiemet Knygų mugė gausi svetur gyvenančių lietuvių rašytojų – Tomas Venclova, Kristina Sabaliauskaitė, Stasys Eidrigevičius, Valdas Papievis, Vaiva Rykštaitė, Paulina Pukytė ir kt. dalyvauja įvairiose diskusijose ir pristato naujausias savo knygas.

„Per 18 gyvavimo metų Tarptautinė Vilniaus knygų mugė tapo vienu reikšmingiausių leidybos ir skaitymo renginių, taip pat tai yra vienas reikšmingiausių kultūros įvykių Lietuvoje. Nuoširdžiai linkiu kiekvienam iš mūsų šioje mugėje rasti bent vieną gerą, neatverstą knygą – tą ypatingą, tą neperskaitytą, kuri teiktų malonumą skaitant“, – sveikindama mugės dalyvius sakė Liana Ruokytė-Jonsson.

Rengiantis Lietuvos prisistatymui Londono knygų mugėje 2018 m., mugėje lankysis Britų tarybos direktorė Cortina Butler. Su Lietuvos leidėjais ir rašytojais susitiks ir aštuoni britų leidėjai, tarp kurių ir garsioji „Thames & Hudson“ leidykla. Lietuvos leidėjų asociacijos kvietimu Vilniaus knygų mugėje lankosi ir Europos leidėjų federacijos direktoriaus pavaduotojas Enrico Turrinas.

Mugės metu numatyta 400 renginių, veiks interaktyvi bibliotekų erdvė, taip pat vaikų erdvė ir muzikos salė. Šiemet mugėje dalyvauja 300 dalyvių iš 12 užsienio šalių ir 30 užsienio leidyklų bei organizacijų. Po ilgesnės pertraukos į mugę su savo stendu sugrįžo Japonija.

Tradiciškai, paskutinę Vilniaus knygų mugės dieną, bus apdovanoti vienos iš didžiausių skaitymo skatinimo iniciatyvų Lietuvoje Metų knygos laureatai.

Kultūros ministerija remia Knygų mugę kaip vieną svarbiausių skaitymą skatinančių, skaitymo svarbos, knygos reikšmės suvokimą formuojančių  iniciatyvų. Ministerija yra kultūrinių renginių ir Kūrybinės studijos rėmėja.

Nuotraukos autorius Lukas Balandis.