exclamation

Informuojame, kad nuo 2020-11-27 18:00 iki 2020-11-29 18:00 ir nuo 2020-12-04 18:00 iki 2020-12-06 18:00 bus atliekami IS infrastruktūros perkėlimo darbai. Dėl šios priežasties galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

Kultūros ministras sveikina 100-metį mininčią archeologę Rimutę Rimantienę

Data

2020 10 25

Įvertinimas
1
Rimutė Rimantienė1.jpg

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas nuoširdžiai sveikina archeologę, habilituotą mokslų daktarę Rimutę Rimantienę, švenčiančią gyvenimo šimtmetį.

„Esate kertinė Lietuvos mokslo ir kultūros istorijos figūra. Fundamentiniais darbais padėjote pamatus mūsų akmens amžiaus tyrimams ir archeologijos mokslui, tad ne veltui esate vadinama Lietuvos archeologų motina. Jūsų korespondencija, moksliniai ryšiai ir asmeninės pastangos lėmė, kad Lietuvos akmens amžiaus medžiaga tapo lygiaverte Europos archeologijos mokslo dalimi, taip garsinote ir Lietuvos vardą pasaulyje. Jūsų išskirtiniai meniniai ir kultūriniai sugebėjimai atsiskleidė per mokslo darbų iliustravimą, vertimus iš skandinavų ir kitų kalbų. Svarbią vietą Jūsų gyvenime užėmė pedagoginė veikla – išugdėte net keturias akmens amžiaus tyrinėtojų kartas, o Jūsų vadovautos archeologinės ekspedicijos šimtams jaunų žmonių tapo įsimintina patriotiškumo, pareigos tautai ir kultūrai mokykla. Linkiu, kad Jūsų erudicija, įstabi atmintis, nenumaldomas smalsumas ir pozityvi energija dar ilgai džiugintų visą kultūros ir mokslo bendruomenę“, – teigia kultūros ministras M. Kvietkauskas.

R. Rimantienės asmeninio archyvo nuotr.