Kultūros ministras susitiko su Kauno miesto, Telšių ir Šiaulių rajonų merais

Data

2015 09 03

Įvertinimas
1
FullSizeRender (6).jpg

Šiandien Kultūros ministerijoje lankėsi ir su ministru susitiko Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojas laikinai einantis mero pareigas Petras Kuizinas ir supažindino ministrą su artimiausiais savivaldybės darbais. Kitąmet Telšiai Lietuvai ir svečiams prisistatys kaip Lietuvos kultūros sostinė. Ministras su laikinai mero pareigas einančiu P. Kuizinu aptarė pasirengimo darbus, reikalingas lėšas investicijoms ir kultūros programai.

„Mums svarbu, kaip savivaldybė rengiasi skatinti gyventojų kultūrinį aktyvumą, plėtos kultūrą ir meną šiame regione, ar bus įtraukti svarbūs visai Lietuvai muziejai įsikūrę Telšiuose, bibliotekos, kultūros centrai ir aplink juos besiburiančios bendruomenės. Pradėję planuoti anksčiau, galime pasiekti geresnių rezultatų, ypač jei kultūros ministerijos ir savivaldybės prioritetai derės tarpusavyje“, - sako kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Telšiai garsėja kultūros paveldu: Šv. Antano Paduviečio katedra (pastatyta 1791 m., katedra nuo 1926 m.), Telšių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia (pastatyta 1867 m.), Telšių Šv. Nikolajaus Stebukladario cerkvė, išlikę buvusio bernardinų vienuolyno pastatai.

Telšiuose įsikūręs vienas įdomiausių  muziejų „Alka“  (įkurtas 1932 m.), kuriame galima susipažinti su  įdomia Žemaitijos istorijos ekspozicija. Muziejus turi didelę paveikslų kolekciją. Išlikusi 1931–1936 m. buvusi kraštotyros draugijos „Alka“ būstinė.

Pietiniame pakraštyje, Masčio ežero pakrantėje, yra miesto parkas, su Žemaitijos kaimo muziejumi, kuriame eksponuojami XIX a. pab. – XX a. pr. Žemaitijos kaimo trobesiai.

2013 m. sausio 22 d. Lietuvos Respublikos kultūros ministerija oficialiai paskelbė, jog 2016 m. Telšiai su projektu „Ant septynių kalvų – septynios meno kalbos“ bus  Lietuvos kultūros sostine.

Su meru ministras taip pat aptarė Telšių rajono savivaldybės „Žemaitės“ dramos teatro, kultūros centro ir Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos pastato Telšiuose avarinės būklės likvidavimo ir rekonstravimo darbų ir investicijų eigą.

Ministras šiandien taip pat susitiko su Kauno miesto meru Visvaldu Matijošaičiu, su kuriuo aptarė kultūros paveldo klausimus Kaune.

Šiandien Šarūnas Birutis taip pat susitiko su Šiaulių rajono meru Antanu Bezaru ir su svečiu aptarė kultūros infrastruktūros būklę Šiaulių rajone ir kaip jis naudojamas bendruomenės reikmėms.   

 

Kultūros ministerijos informacija